SP: Švedska bolja od Švajcarske 1Foto: EPA-EFE/ TOLGA BOZOGLU

Fudbaleri Švedske sedmi su učesnik četvrtfinala Svetskog prvenstva u fudbalu, pošto su u osmini finala pobedili Švajcarsku sa 1:0.

Jedini gol smo videli u drugom poluvremenu kada je sjajno prošao Emil Forsberg, šutirao sa dvadeset metara, a lopta zakačila Mikaela Akanđea i završila u mreži Jana Somera.

U 90. minutu Švedska je izvela sjajnu kontru, a Mihael Lang je napravio prekršaj sa leđa, dobivši direktan crveni karton, a Ola Toivonen je šutirao pravo u Somera, ali više nije bilo vremena za Švajcarsku da organizuje bilo kakav napad i samim tim promeni rezultat.

Gledali smo jednu opreznu utakmicu sa obe strane, sa malo izglednih prilika za gol, a najbolju su propustili Albin Ekdal i Markus Berg kada su praktično bili usamljeni u protivničkom kaznenom prostoru, a šutirali su daleko iznad protivničkog gola.