Švajcarska pobedila Kamerun u prvoj utakmici na Svetskom prvenstvu u Kataru 1Foto: EPA-EFE/Abir Sultan

Fudbalska reprezentacija Švajcarske pobedila je Kamerun rezultatom 1:0 (0:0) u prvoj utakmici kvalifikacione grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru.

U utakmici bez puno šansi jedini pogodak postigao je Bril Embolo, posle asistencije Đerdana Šaćirija.

Ekipa selektora Murata Jakina, koja je u ovom meču bila favorit, imala je terensku inicijativu i veći posed lopte, ali su jedine dve šanse za gol imali Kamerunci.

U 9.minutu najpre je udarac Mbeuma odbranio Zomer, da bi nedugo potom Ekambi šutirao glavom posle kornera, ali je lopta otišla iznad prečke.

Pobednik je odlučen posle samo tri minuta igre u nastavku, kada je posle dodavanja Šaćirija, Embolo udarcem sa desetak metara pogodio mrežu.

I u nastavku utakmice Švajcarska je uspevala da kontroliše ritam igre i da održava terensku inicijativu, a najveću šansu za propustio je u 66. minutu Vargas, čiji je šut sjajnom intervencijom zaustavio golman Onana.

U drugom meču grupe G večeras (20.00) se sastaju Srbija i Brazil.

Reprezentacija Švajcarske u drugom kolu 28. novembra igra protiv Brazila (17.00), dok se Kamerun istog dana sastaje sa Srbijom (11.00).