Težak poraz Bajerna, Siti ubedljiv na "Etihadu" 1Arhiva Foto: EPA-EFE/Adam Vaughan

Fudbaleri Mančester Sitija stekli su ogroman kapital pred revanš u Minhenu, 19. aprila. Tim Pepa Gvardiole zasluženo je pobedio ekipu Bajerna sa 3:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Golove su postigli Rodri u 27, Bernardo Silva u 70. i Erling Holand u 77. minutu.

Najlepši trenutak na maču bio je vodeći pogodak Rodrija nakon sjajnog udarca sa velike udaljenosti.

Bajern je imao svoje prilike, pogotovo u drugom poluvremenu, kadaj e bivši igrač Građana Liroj Sane tri puta ozbiljno zapretio, ali je Ederson sačuvao svoju mrežu.

U nastavku meča najpre je Holand centrirao Bernardu Silvi za drugi gol, a onda je i sam zatresao mrežu Jana Zomera – 3:0, piše Sport Klub.

Bio je to Holandov 45. gol u sezoni i on je postao novi rekorder u Engleskoj po broju golova u jednoj sezoni u svim takmičenjima. Prestigao je Mo Salaha i Ruda van Nistelroja.

To je i prva pobeda za mladog Norvežanina protiv Bajerna, nakon sedam uzastopnih poraza, koje je doživeo dok je igrao za Borusiju Dortmund.

U drugoj utakmici u Lisabonu slavio je Intera sa 2:0. Revanš mečevi na programu su 19. aprila.

U sredu su na programu prve utakmice između Reala Madrida i Čelsija, odnosno Milana i Napolija.