Tipsarević posle velike borbe izgubio u Stokholmu i završio karijeru 1Foto: EPA / KIYOSHI OTA

Srpski teniser Janko Tipsarević nije večeras uspeo da se plasira u polufinale turnira u Stokholmu, pošto je izgubio od 129. igrača sveta Juićija Sugite iz Japana posle tri seta, 2:6, 6:4, 6:7.

Tipsarević, 251. teniser sveta, igrao je u Stokholmu poslednji ATP turnir u karijeri, a četvrtfinalni meč izgubio je posle velike borbe, tri sata i 12 minuta.

Sugita je dobro počeo, napravio je dva brejka u prvom setu i poveo u meču. Teniseri su u drugom setu osvajali gemove na svoje servise, sve do devetog, kada je Tipsarević oduzeo servis protivniku, a posle gema na svoj servis izjednačio je na 1:1.

U trećem setu nije bilo brejka, a Sugita nije uspeo da iskoristi ukupno devet meč lopti u 10. i 12. gemu, pa je odigran taj brejk. Japanski teniser dobio je sa 7:4 iskoristio je ukupno 10. meč loptu i plasirao se među četiri najbolja.

Sugita će u polufinalu igrati protiv Kanađanina Denisa Šapovalova.