Ubedljiv poraz rukometašica od Holandije 1Rukometašice Srbije Foto: Rukometni savez Srbije (arhiva)

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas od Holandije sa 36:23 (20:12) u četvrtom kolu Grupe A na Svetskom prvenstvu u Japanu.

Ekipa Ljubomira Obradovića u Kumamotou odigrala je loš meč u kom nijednog trenutka nije uspela da bude dostojan rival Holanđankama koje se u od samog početka imale kontrolu.

Holandija je čvrstom odbranom, brzim i organizovanim napadom od početka povećavala prednost, dok je Srbija s druge strane pravila veliki broj grešaka i imala veoma lošu realizaciju.

U završnici prvog poluvremena, odnosno u 29. minutu Holanđanke su došle do dvocifrene prednosti, Srbija je do poluvremena uspela da smanji na osam golova zaostatka, ali to nije bio nagoveštaj bolje igre u nastavku.

Rivalke Srbije uspele su drugom delu da budu dominantne i još više uvećaju prednost.

Srbiju sutra od 7.00 očekuje meč protiv Slovenije koji će direktno odlučiti o plasmanu u narednu fazu, dok Holandiju čeka meč protiv Norveške.