Vels samo do boda u Jermeniji, Hrvatska ponovo ima sve u svojim rukama 1Foto: EPA-EFE/MELIK BAGHDASARYAN

Fudbaleri Velsa odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju u Jermeniji u okviru D grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i tako ponovo otvorili vrata Hrvatskoj za plasman na kontinanetalno takmičenje.

Jermenija je povela golom Lukasa Zerajana u petom minutu nakon kornera, a zahvaljući autogolu Naira Tikzijana u smiraj prvog poluvremena gosti su stigči do zasluženog boda.

Ipak, Velsu je na ovoj utakmici igrala samo pobeda, tako da se izabranici Roba Pejdža vraćaju veoma nezadovoljni sa teškog gostovanja.

Hrvatska kasnije danas igra u gostima protiv Letonije i ukoliko slavi popeće se na drugo mesto na tabeli grupe, te će uoči poslednjeg kola u ovim kvalifikacijama imati „pol poziciju“ za odlazak na veliko takmičenje u odnosu na ekipu sa Ostrva.