Hrvatska na Evropskom prvenstvu uz dosta muke, Vels u baražu 1Foto: EPA-EFE/ANTONIO BAT

Fudbaleri Hrvatske su obezbedili učešće na Evropskom prvenstvu u fudbalu pošto su u poslednjoj utakmici kvalifikacija savladali Jermeniju rezulatom 1:0 u Zagrebu.

Oni će tako sa drugog mesta grupe D otići na kontinentalno takmičenje, pošto je prvu poziciju zauzela Turska nakon remija u Velsu 1:1.

Hrvatska je odigrala jako bledo protiv Jermenije.

Imali su izabranici selektora Zlatka Dalića „više od igre“, ali ne i stopostotne šanse nakon kojih bi Jermeni trebalo da strahuju za gol.

Ipak, jedan centaršut Borne Sose sa leve strane u smiraj prvog poluvremena i sjajna reakcija Ante Budimira u šesnaestercu protivnika otklonile su sve dileme oko pobednika ovog susreta, pošto u drugom poluvremenu gosti nisu ozbiljnije ugrozili golmana Dominika Livakovića.

Ni u Velsu nije viđen spektakularan fudbal, iako su domaći vodili od 7. minuta golom Neka Vilijamsa.

Ipak u drugom delu su Turci sa „kreča“ poravnali rezultat preko Jusufa Jazidžija.

Na taj način će Vels igrati u abražu za odlazak na kontinentalno prvenstvo.