Venecuela, Foto: EPA/Ronald Pena RReprezentacija Venecuele ispisala je istoriju osvajanjem svog prve titule na Svetskom prvenstvu u bejzbolu, savladavši SAD rezultatom 3:2 u velikom finalu.
Ovim trijumfom Venezuela je krunisala impresivan put kroz turnir. U četvrtfinalu su eliminisali branioca titule Japan, zatim u polufinalu veliko iznenađenje Italiju, da bi u finalu savladali i selekciju SAD-a.
Pobeda je izazvala veliko slavlje širom Venecuele, gdje su navijači slavili duboko u noć, obežavajući najveći uspeh u istoriji bejzbola.
Ono što donosi dodatnu draž ovoj pobedi je to što je ovo bio prvi susret Venezuele i SAD-a nakon što je američka vojska uhvatila u Karakasu 3. januara predsednika Venecuele Nikolasa Madura sa suprugom i odvela ih u Ameriku.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


