Vlahović dvostruki strelac u pobedi Juventusa nad Sasuolom 1Foto EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je na startu sezone u Seriji A pobedio Sasuolo (3:0), a meč je sa dva gola obeležio Dušan Vlahović. Za Staru damu debitovao je i Filip Kostić.

Osnovni je utisak, posle trijumfa nad Sasuolom, da će Juventus morati da pojača vezni red kreativnim igračem kako bi igra crno-belih postala kreativnija i raznovrsnija.

Takođe, Anhel di Marija, na debiju za Juventus, nagovestio je da bi i u 35. godini života mogao da bude kapitalno pojačanje za crno-bele.

Argentinac je postigao uvodni gol, a bio je i asistent Vlahoviću za konačnih 3:0.

Pred kraj poluvremena, srpski napadač je iznudio najstrožu kaznu tako što je leđima primio loptu u protivničkom šesnastercu,a kapiten Ferari ga je obgrlio i time skrivio najstrožu kaznu.

Vlahović je manirski izveo najstrožu kaznu i tako se prvi put upisao u lstu strelaca, u novoj sezoni.

Navijači Juventusa zabrinuli su se nakon što je Di Marija u 66. minutu napustio igru zbog povrede prepone.

Debitanske minute i težinu Juventusovog dresa osetio je i Filip Kostić, koji je u 61. minutu zamenio Huana Kvadrada.

Pre povrede, Di Marija je jedan loš pas defanzivca Sasuola presekao, a onda nesebično poslužio odlično postavljenog Vlahovića za njegov drugi gol na utakmici.