Ženska fudbalska reprezentacija Engleske osvojila titulu prvaka Evrope (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/Neil Hall

Ženska reprezentacija Engleske osvojila je Evropsko prvenstvo u fudbalu, pošto je u finalu posle produžetaka pobedila Nemačku rezultatom 2:1 (1:1, 0:0).

Pobedonosni gol za domaćina šampionata postigla je napadačica Mančester sitija Kloi Keli u 110. minutu, koja je nakon kornera i gužve u šesnaestercu odbijenu loptu ubacila u mrežu.

Posle prvog dela igre u kojem nije bilo puno prilika, Engleska je povela pogotkom Ele Toni u 62. minutu, a izjednačila je Lina Magul u 79. minutu.

Ovo je prvi trofej engleske ženske reprezentacije sa velikih takmičenja.

Meč na „Vembliju“ odigran je pred 87.192 gledalaca, što je rekordna poseta jednom meču na UEFA takmičenjima, i u muškoj i u konkurenciji fudbalerki.