Zvezda izgubila od Panatinaikosa 1foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su i drugi poraz u ovogodišnjem izdanju Evrolige.

Od nje je bio bolji Panatinaikos u Beogradu.

Atinjani su slavili rezultatom 77:75 (18:24, 24:14, 15:18, 20:19).

Bolje je „otvorila“ utakmicu Zvezda, a gosti su polako stizali prednost protivnika.

Na poluvremenu su Atinjani imali četiri poena prednosti, a u drugom delu meča prisustvovali smo „rezultatskoj klackalici“.

Niti jednog trenutka jedan od timova nije imao više od šest poena prednosti, što dovoljno govori o izjednačenosti dve ekipe.

Početak drugog poluvremena je pripao gostima, ali se Zvezda vratila u igru veoma brzo.

Na startu četvrte četvrtine je bila potpuno drugačija situacija, ali je rezultat bio istovetan.

Ušla je u finiš meča Zvezda sa pet poena prednosti, ali u poslednja tri minuta izabranici Vladimira Jovanovića nisu igrali podjednakim kvalitetnom kao u prethodnih 37, što su daleko iskusniji gosti iskoristili i meč rešili zahvaljujući presečenoj lopti Matejuša Ponitke koja je dvadeset sekundi pre kraja utakmice a nakon uspešne kontre „dva na jedan“ donela izabranicima Dejana Radonjića vođstvo 75:73

U penal završnici beogradski tim nije uspeo da preokrene meč, pa je nakon Efesa i grčki velikan savladao šampiona Jadranske lige u Evroligi ove sezone.