Zvezda povela u seriji protiv Partizana 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan 87:62 u prvoj utakmici polufinalne serije Superlige Srbije.

„Crveno-beli“ su prevashodno slavili zbog sjajnog šuta za tri poena i izuzetno raspoloženog plejmejkera Tejlora Ročestog koji je u prvih šest minuta utakmice ubacio čak 14 poena (3/3 šut za tri poena), a do kraja poluvremena je dodao još šest.

Uz njega, najraspoloženiji za igru bio je centar Alen Omić sa 15 poena, ali ono što je presudilo večeras su bile trojke Crvene zvezde.

Čak devet ubačenih trojki šampiona Srbije u prvom poluvremenu i još četiri u drugom bile su jasan pokazatelj da će prednost domaćeg terena biti odbranjena, iako je Partizan u nekoliko navrata u drugoj i trećoj četvrtini stizao na samo pet poena zaostatka.

Uz to, „crno-beli“ su večeras bili loši u tom segmentu sa sao ubačenih šest šuteva, pa je jasno u čemu će morati da budu bolji ukoliko planiraju da vrate seriju na „Zvezdin“ parket.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji su bili Tejlor Ročesti sa 22 i Alen Omić sa 15, a u redovima Partizana Kvami Von sa 16 poena.