Zvezda ubedljiva protiv Cedevita Olimpije, Mornar savladao Budućnost 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas na gostovanju ekipu Cedevita Olimpije sa 89:72 (20:23, 24:9, 19:24, 26:16), u zaostalom meču 24. kola ABA lige.

Na tabeli ABA lige Budućnost je prva sa 21 pobedom i četiri poraza, Zvezda je druga sa 21 pobedom i tri poraza, Mornar je četvrti sa 18 pobeda i sedam poraza, a Cedevita Olimpija je peta sa 17 pobeda i sedam poraza.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 26 poena, Džordan Lojd je postigao 21 poen uz pet skokova i četiri asistencije, a Dejan Davidovac je dodao 13 poena uz četiri skoka.

U slovenačkoj ekipi najbolji učinak imao je Kendrik Peri sa 29 poena, dok je Jaka Blažič dodao 14 poena.

Prva četvrtina pripala je domaćoj ekipi, dok je Zvezda u drugoj deonici preokrenula rezultat i na poluvreme je otišla sa 12 poena razlike.

Početkom treće deonice Zvezda je došla do prednosti od 49:32, ali su domaći u nastavku četvrtine uspeli da smanje rezultat.

U poslednjem delu igre Zvezda je uspela da uveća prednost i mirno završi utakmicu rezultatom 89:72.

Zvezda sledeći meč u ABA ligi igra na gostovanju protiv Krke, dok Cedevita Olimpija gostuje Ciboni.

Košarkaši Mornara iz Bara pobedili su danas na svom terenu ekipu Budućnosti sa 100:92 (20:31, 37:24, 25:18, 18:19), u zaostalom meču 23. kola ABA lige.

Bolji od ostalih u Mornaru je bio Džejkob Pulen sa 32 poena i tri asistencije, Derek Nidam je dodao 21 poen uz pet asistencija i tri skoka, dok je devet poena upisao Nemanja Gordić.

U ekipi Budućnosti najbolji učinak imao je Džastin Kobs sa 26 poena i osam asistencija, Melvin Edžim je postigao 17 poena, a Vili Rid je dodao 15 poena uz šest skokova.

Budućnost je ovim porazom završila regularni deo sezone u ABA ligi, dok ekipa Mornara u sledećem meču gostuje ekipi Igokee.