Hrvatska poslanica bila u hotelu u kojem je pucano na večeri dopisnika Bele kuće 1Foto: EPA/WILL OLIVER

Nekoliko sati nakon što je 31-godišnji naoružani čovek Kol Tomas Alen izazvao potpuni haos pucnjavom ispred ulaza u balsku salu hotela Hilton – gde je američki predsednik Donald Tramp priređivao tradicionalnu večeru za novinare akreditovane u Beloj kući – dobili smo izveštaj sa mesta događaja poslanice Marije Selak Raspudić, koja je juče stigla u Vašington kao gošća američkog Stejt departmenta.

Dok je napadač pucao na spratu ispod nje, pokušavajući da uđe u salu u kojoj su se nalazili američki predsednik, njegova supruga Melanija Tramp, potpredsednik SAD DŽej Di Vens i brojni drugi zvaničnici, diplomate i novinari, hrvatska poslanica je sa gostom iz Poljske čekala u hotelskom lobiju svoje domaćine.

– Stojim u predvorju hotela sa Poljakinjom sa kojom sam bila u istom letu. Čekamo naše domaćine, ljudi paradiraju pored nas u svečanim odelima i haljinama, silaze dole u ​​hol za ovu gala večeru dopisnika Bele kuće. U jednom trenutku nastaje haos, ljudi trče pored nas, svi se upućujemo ka izlazu.

Stiže gomila crnih automobila i čitava gomila obezbeđenja Tajne službe i Trampa. Nakon što smo napustili hotel, u početku nismo znali šta se tačno dešava. Odmah su nas okružili agenti Tajne službe.

Sa oružjem u rukama, vikali su na nas: „Ne mrdajte ni metar!“ Bio je to potpuni haos. Pored nas su gosti u večernjim odelima i ogrtačima, a pored njih naoružani ljudi u crnom, zvuk sirena para vazduh… – rekla je Selak Raspudić iz hotela Vašington Hilton u 4 sata ujutru po lokalnom vremenu, opisujući svoje zaista nesvakidašnje iskustvo, piše Jutarnji list.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari