Region • 10.06.2026. 19:46
Naslovna strana za 22. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Ne samo na pocetku rata,veci i u svim fazama rata i svim ofanzivama su Srbi bili najbrojniji….vjerojatno brojniji od svih skupa i zajedno…samo sto im to kao narodu nitko ne prizna i nije rekao samo jednu rijec-HVALA… a evo i sada u 21 stoljecu im to nitko nece reci
Hvatali su ih jer su bili Srbi!!!
I gde smo stigli sada na fini nacin i tiho iz pozadine
…kakve izjave, kao da NDH nije ni postojala
Naravno da je cinizam osnovna odlika nekih kultura. Isti ti Srbi su izgubili antifašističku bitku 90-tih godina istog veka.
Da da i onda je medo spakovao cokoladu…Hrvatski antifasisti su postojali malim delom po Dalmaciji, okosnocu su cinili srbi i to ne Hrvatski vec srbi iz Kraljevine Jugoslavije. Hrvatski antifasisti su se pojavili 1945 kao i obicno pred kraj rata. Hrvatska i hrvati su bili faisti tokom drugog rata. Zahvaljujuci srbima po drugi put u svojoj istoriji su oprali svoje krvave ruke i usli u Jugoslaviju. I sada su u Evropskoj uniji, naslednici AU monarhije te su svi srecni….
EVO VIDITE DA HRVATI ODAJU PRIZNANJE SRBIMA…SAMO ŠTO SE I MI I ONI PREVIŠE BUSAMO…A TO NI U KOM SLUČAJU NIJE DOBRO…
Srbin Tesla je „hrvatski znanstvenik“, Srbi su „hrvatski antifasisti“, „za dom spremni“ je „drevni hrvatski pozdrav“ i tako dalje i tako dalje…
Sve je tačno što govori Milanović u tekstu. Sve je napisano u ratnom dnevniku Ivana Šibla,po kojem su snimljeni U gori raste zelen bor,Kad čuješ zvona,Mačak pod šlemom,jedni od najboljih filmova i serija o Drugom svetskom ratu.
Nema na čemu i drugi put
Ne postoje hrvatski Srbi vec Srbi koji su ziveli na teritoriji NDH.