Svet • 20.04.2023. 12:53
Naslovna strana za 25. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
objekat nema maksimalnu brzinu xy mahova, ali se svakako kreće brzinom od xy maha – Mahov broj (M) nije fiksna merna jedinica poput kilometra na čas, već bezdimenzionalna veličina. M = v (brzina objekta)/ c (brzina zvuka).
Mig 29 je avion iz 82 godine.
Rusi i kinezi nam aplaudiraju, dok slupavamo pare na njihov otpad i zbog toga tonemo u sve vece dugove. Vidite Ukrajinu, Iran? Valjda vam je jasno da se sa nekoliko raketa i aviona ne dobija rat?
Da apsurd bude veci, nas niko zivi ne ugrozava, nit nam preti ikakva opasnost.
Neće militaristička politika održati don Oskara na vlasti. Taj lik se mnogo igra vatrom, mogao bi gadno da se opeče..
Pa što Rusi ne kupe te rakete od Kineza?
To ce sigurno vratiti u Srbiju stotine hiljada visoko obrazovanih koji su pobegli iz zemlje i doprineti boljem standardu, barem onih koji su u nabavci ucestvovali. Samo je pitanje koga cemo prvo da gadjamo sa tim raketama, Albance, Ruse, Kineze ili Amerikance…
И уместо да и даље набављамо Мигове овај не поменик купује за баснослован новац Рафале.
Ма јок,требају нам рафали. Само једна диверзија од несретног режима. А шта ради власт по питању јужне Србске покрајине. А колико је могло да се купи сухоја за новац који се даје за рафале. Живела Слобода
Jel’ to portal koji je video ruske tenkove u Kijevu pet dana od početka invazije ?
Dakle domet 250km. Iz bg do niš ima koliko?
Ima li iko ideju šta ćemo da gađamo sa njima ?
..a zašta ćé nam te rakete..??!!! ..samo Oskarovo glumatanje za još ponekoga zabludelog penzosa i beskorisno satiranje ove crkavice narodske..!!!
Slaba stvar ovoga posla je iskustvo sa
Migom 29 iz ’99. naime pročišćeni su odmah nakon poletanja tako da je
pitanje koliko bi korišćenje raketa bilo efikasno.
@dopler:ako već je znaš koliko je 1mah onda potraži na googlu,ne lupetaj.1 mah je brzina zvuka kojim objekat ide.zavisi samo od temperature vazduha i vlažnosti.proksimalno 340,3 m/s.
Pišu pojedini portali da je to Kineska kopija ruskog Cirkona.
Domet raketa 250km domet radara 50km strasno zaista
Radi li mu radar?
A rafali sta nose?
A gde su oni francuski krsevi
Baš mi je drago čitati ove pametne komentare…
Baš ono što nam treba..
Rusima imaju više nego dovoljno problema u Ukrajini.
I trebamo. Albanci ne prave manevre, nemaju ni 2000 oficira, bez modernih tenkova su i radarskih sistema u vojne svrhe. A mrze nas i Bošnjaci, voleli bi da nas iznenada napadnu. To je toliko opasno da nas hvata velika panika, pravimo zalihe, razmisljamo o povlačenju ambasadora…
Kinesko naoruzenje ima u principu dvostruki efekat. Opasno je i ugrozava onoga ko ga koristi i isto tako i onoga protiv koga se koristi. Za Kinesku idustriju i tehnologiju je nesavladljiv problem izrada obicnog uckura na gacama. Kako proizvode naoruzanje nije tesko zamisliti. u Rusiji postoji termin za takvu tehnologiju i glasi – „Pokazuha“ (показуха) ili jos bolje Potemkinova sela.
Ma strasno oruzije vidise to u iranu, ruse sve americke avione,
Pokojni g. Lazanjski je sve lepo objasnio….strategijska dubina teritorije. To imaju Ukrajina i Iran…
Malo kineskog, malo ruskog,malo francuskog i to je pun pogodak.