
Iako je po svojoj prirodi ovaj softver malwer, on ima i neke osobine koje drugi nemaju. Naime, WofRAT može da se ‘preruši’ u standardne Android aplikacije, a koristi softverske procese i elemente kao i pravi delovi operativnog sistema. Može da kopira i sve poruke, slike, video snimke i aktivnosti iz aplikacija Messenger i WhatsApp, te da ih pošalje preko Interneta.
Zanimljivo je i da je WofRAT sposoban da presreće poruke iz veoma popularne aplikacije za sigurno dopisivanje Line. Većina stručnjaka smatra da iza ovog softvera stoji nemačka grupa programera Wolf Research, koja je i ranije pravila ovakav špijunski softver – i prodavala ga mnogim Vladama i organizacijama u Aziji.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Pise se: WolfRAT, sa slovom L u reci.