U akciji uređenja prostora na uglu Oplenačke i LJubomira Ivkovića Šuce za izgradnju budućeg doma zdravlja na Labudovom brdu pored brojnih volontera učestvovali su gradski menadžer Goran Vesić i predsednik opštine Rakovica Vladan Kocić.
P { text-indent: 2.5cm; margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 150%; widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: „YHelvetica“; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: „Times New Roman“,serif; font-size: 10pt; }
Prema rečima gradskog menadžera na ovom prostoru još pre mnogo godina bila predviđena gradnja doma zdravlja i deo škole, ali do danas ništa konkretno nije učinjeno.
“ U međuvremenu su tu bili izgrađeni neki objekti i na taj način tadašnje opštinske vlasti prevarile su vlasnike tih objekata. Najviše zahvaljujući velikoj upornosti sadašnjeg predsednika opštine uspeli smo da pronađemo rešenje da ti ljudi ostanu tu gde jesu i ne budu oštećeni, a da istovremeno nađemo rešenje koje će dovesti do toga da počne izgradnja doma zdravlja na Labudovom brdu “ rekao je Vesić.
On je podsetio da je sadašnji dom zdravlja potpuno neuslovan i najavio da će radovi na izgradnji početi ubrzo.
“ Narednih nedelja ovaj prostor će biti potpuno raščišćen i ograđen, rešeni su imovinsko-pravni odnosi, građevinska dozvola je dobijena pre desetak dana i time su svi preduslovi ispunjeni. U ovom delu grada živi više od 40.000 ljudi, ne postoji pravi dom zdravlja i ovo je zahtev građana koji ćemo mi ispuniti. Gradnja će početi tokom sledeće godine, objekat će imati više od 2.000 kvadrata i sve specijalističke službe, pa će tako građani sve svoje potrebe, umesto u kilometrima udaljenim drugim zdravstvenim institucijama, moći da obave na ovom mestu. U budućnosti će na ovom prostoru biti i obdanište i drugi sadržaji oko kojih se dogovorimo, a najvažnije je da je ovo pravi primer kako saradnja grada, opštine i građana dovodi do rešavanja problema “ istakao je gradski menadžer.
Kocić je podsetio da je ova akcija rezultat zajedničkog truda svih ljudi koji su dugo godina čekali na novi dom zdravlja.
“ Na ovaj dom zdravlja čekamo već 38 godina i to čekanje se dobijanjem građevinske dozvole konačno završava. Ovim smo pokazali da imamo snage i volje da rešimo problem i to je velika stvar za građane Labudovog i Petlovog brda, Vidikovca i Kneževca. Svi oni usmereni su na ovaj dom zdravlja, lečeći se u međuvremenu u neuslovnim prostorijama starog doma zdravlja. Tu situaciju sada menjamo i 40.000 stanovnika će konačno dobiti novu zdravstvenu instituciju kakvu zaslužuju “ istakao je Kocić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


