Sekretarijat za zaštitu životne sredine izradiće lokalni plan upravljanja otpadom na teritoriji Beograda. Izradu plana će pratiti posebno obrazovana intersektorska komisija, koju čine predstavnici više sekretarijata i drugih organa i organizacija grada.
– Ovaj plan je od velikog značaja za definisanje ciljeva i politike u oblasti upravljanja otpadom. Planom će se razmatrati očekivane vrste, količine i poreklo ukupnog otpada, odnosno otpada koji će biti iskorišćen ili odložen na teritoriji grada. Planom će biti definisani i ciljevi koje treba ostvariti u pogledu ponovne upotrebe i reciklaže otpada, a odrediće se i postupci sakupljanja neopasnog i opasnog otpada iz domaćinstva, smanjenja količina biorazgradivog i ambalažnog otpada u komunalnom otpadu, kao i načini za ponovnu upotrebu i reciklažu komponenata komunalnog otpada. Lokalni plan će uključiti i poseban program razvijanja javne svesti o upravljanju otpadom – rekla je Mirjana Gucić, pomoćnik sekretara za zaštitu životne sredine.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


