Gradonačelnik Beograda Siniša Mali i direktor JP „Pošta Srbije” Milan Krkobabić potpisali su juče Protokol o međusobnoj saradnji, koji će omogućiti pružanje kvalitetnije usluge Beograđanima, ali i doprineti razvoju informaciono-komunikacionih tehnologija.
– Imamo zajedničke ciljeve i zato nam je važna ova vrsta saradnje. Verujem da ćemo zajedno unaprediti poslovne rezultate, jer na ovaj način želimo da uspostavimo osnovu za realizaciju projekta elektronske uprave, koja je jedan od prioriteta ove gradske administracije. Pošta ima kapaciteta i ideje koje želimo da iskoristimo kako bismo unapredili koncept javne uprave grada – rekao je gradonačelnik.
Direktor JP „Pošta Srbije” Milan Krkobabić istakao je da je potpisivanje ovog protokola nešto što je trebalo ranije da se dogodi.
– Naredne nedelje „Pošta Srbije” obeležava 175 godina postojanja i drago mi je da na ovaj veliki jubilej potpisujemo Protokol o saradnji, koji će omogućiti da građanima maksimalno smanjimo i troškove i vreme– naglasio je on.
Protokolom se utvrđuju polazni principi za širenje jedinica poštanskih mreža na teritoriji grada, pružanje pismonosnih, poštansko-logističkih, ekspres, poštansko-finansijskih, IT i usluga elektronskih komunikacija, kao i usluga hibridne pošte, eksploatacije kapaciteta poštansko-logističkih usluga u novom regionalnom poštansko-logističkom centru Beograd.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


