Fontana na Slaviji, je prvi put probno puštena u rad, iako su radovi na gradilištu još uvek u toku, a poslednji rok za zvanični završetak je utorak, 6. jun.

Ipak mlazevi vode su se anas videli iznad ograde gradilišta, a generalna proba fontane na Trgu Slavija biće obavljena u ponedeljak 5. juna u 21 sat.

Ono što će biti posebno zanimljivo za građane je to što će tokom vikenda moći sami da „diriguju“ muzičko-plesnoj fontani, saznaje N1. Oni će to moći da učine putem „totema“, postavljenim ispred hotela “Slavija”, sa posebnim senzorima koji će registrovati pokretie ruke „diriguju“ mlazevima vode.

Totem će u početku „raditi“ tri sata tokom vikenda, a kada bude završen park između Slavije i Ulice kralja Milana, „totem“ će oplemeniti taj prostor.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari