Vrata PTT muzeja biće otvorena sutra, za sve Beograđane i njihove goste od 11 do 19 časova.


Kao i svake prve subote u mesecu, biće organizovana i radionica „Poštanski satić“, koja je namenjena najmlađim sugrađanima. Od 12 do 13 časova, deca predškolskog i nižeg školskog uzrasta, od tri do deset godina, moći će da se fotografišu i dobiju originalne poštanske razglednice na kojima će biti poštanska marka sa njihovim likom. U mini PTT kancelariji upoznaće se sa bitnim sredstvima rada u pošti, kao što su pečati, telefoni, upijači za papir, vagica za merenje pisama i priborom za pisanje.

U okviru zadatka na temu „Napiši i pošalji pismo voljenima“, najmlađi će moći da crtaju i pišu pisma, koja će uz pomoć roditelja i kustosa, pravilno adresovati, zalepiti poštanske marke i ubaciti ih u poštanski kovčežić. Jednočasovno druženje sa decom završiće se darivanjem prigodnih poklona za uspomenu najmlađima. Odrasli Beograđani moći će da pogledaju stalnu postavku pod nazivom „Tačka spajanja. Ulaz u PTT muzej za sve zainteresovane posetioce biće besplatan.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari