Ispred zgrade Komunalne policije u Mekenzijevoj ulici juče je organizovan protest za njeno ukidanje.

Prema rečima Aleksandra Đenića, prvog sekretara Saveza podmlatka komunističke omladine Jugoslavije i jednog od organizatora protesta, povod za ovo okupljanje jeste postojanje „batinaške organizacije koja je legalizovana od strane države“. Problem je, kako navode, što ne postoji logička opravdanost za njeno postojanje, jer iste te poslove mogu obavljati i pripadnici MUP-a. Takođe, dostavljanje ličnih podataka privatnoj kompaniji kao što je Apeks, jeste kršenje zakona jer po sadašnjem Ustavu Komunalna policija nema pravo na to.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari