Društvo • 07.05.2026. 18:42
Naslovna strana za 22. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Student optuzen za rusenje ustavnog poredka.To me je podsetilo na davni dogadjaj kada sam sluzio vojnu obavezu u JNA.
Nakon nedeljnjeg izlaska u grad,jedan vojnik je zakasnio u povratku pri cemu je bio pripit.Nastala je rasprava sa strazom i desetarom sa kojim se potukao i razbio mu nos.Sutradan,komandir kasarne postrojio je sve vojnike kasarne u formi kvadrata u cijem centru su bili optuzeni vojnik i komandant.On je procitao presudu da je taj vojnik razbio nos desetaru i time umanjio bojevu gotovost JNA,pa se osudjuje na mesec dana zatvora!
Svako ko rusi poredak mora u bajbok. Srbija opet pobeđuje.
Zahvalite AV koji vam to dopušta!!!
Да ли то ви радите као и ови против којих се борите ? Ако је ваш „није крив“ ако је њихов „није крив“ !!!!!
Nasiljem vade kriminalce.
Kako to da traže da rade institucije, a ovamo su već doneli odluku da je isti nevin, i tomanoviću izgleda ne treba ni sud, kad je i on već doneo odluku da je bez razloga uhapšen
Odmah u zatvor
Људи имате ли ви мозга?!
Znaci sada po njima možeš da planiraš teroristicke akcije i gde ti je ideal crna ruka.U kojoj zemlji u svetu bi ovo tolerisali.U EU bi pohapsili sve koji ga podrzavaju.Nazalost trovacnica N1 i sličnih i dalje nekažnjeno radi.
U svakoj državi bi bio uhapšen i procesuiran svako za nedela koja mu se stavljaju na teret, što gospoda ne idu na Kosovo da protestuju što naši ljudi doživljavaju ali koga to interesuje, treba biti u trendu i viđen u lokalu, i uzeti neki dinar urušavanjem sopstvene države
po vama i hamas i hezbulah i ostale teroristicke organizacije su nevine,isto ko laza koji je pretio pa kada je priveden a vi setate,smesni ste i jadni
Napišite i zašta se tereti, kako ne uhapse nekog ko ide redovno na predavanja i polaže redovno ispite….?!
Nije dovoljno samo da narodu blokirate put uz obrazloženje davam je uhapšen kolega. Morate objasniti šta je to on tačno radio…..ovako samo stvarate kod naroda kontra efekat….
Ako ovako sada vrše pritisak na sudstvo, šta bi bilo da se dokopaju izvršne i zakonodavne vlasti.
Pogledajte film ,,Zaseda“, mnogo liče na komunjare.
Kakva je to pretnja, ovo je samo upozorenje. To može samo kod Vučića, da su žuti na vlasti, vi bi zajedno sa njim dobili po jedno tri godine zatvora, a on i mnogo više. Vi državi postavljate uslove i posle kažete kako je Vučić uveo diktatura i da nema demokratije u Srbiji.
Kakvi su to studenti kada posle toliko protesta nisu shvatili da je sve to jalovo, bez efekta?
Pismeniji ljudi će lako uvideti da sve ove komentare piše ista osoba. A ovi što su manje čitali u svom životu, pa nek im je sa srećom!