Požarevački Šah klub “Mladi radnik”, nekada jedan od najuspešnijih u zemlji, koji se godinama takmičio u saveznim ligama, uspeo je da u mladim kategorijama okupi talentovane i marljive poklonike drevne igre čiji rezultati već nagoveštavaju da će predstavljati budućnost požarevačkog šaha i gradskom klubu vratiti stari sjaj.

Posle izbora novog rukovodstva Šah kluba Mladi radnik na čelu sa mladim Vladimirom Njegićem, Klub je uspeo da opstane u ligama centralne Srbije. Poseban akcenat stavljen je na rad sa mladima u klupskoj Školi šaha i masovnu popularizaciju ove igre. Početkom godine, na Kadetskom prvenstvu centralne Srbije u Vrnjačkoj Banji, Klub je po broju učesnika i osvojenih medelja bio najuspešniji. Najznačajniji uspeh su postigli kadeti u kategoriji do 18 godina: Tomislav Kostić i Jovana Milošević koji su osvojili zlatne medelje u muškoj i ženskoj konkurenciji. Na nedavno održanom Omladinskom prvenstvu centralne Srbije u Jagodini, omladinci su zauzeli visoko 3. mesto. Prostorije Kluba svakodnevno posećuje veliki broj ljubitelja šaha koji mogu da uživaju u ovoj popularnoj igri kao i da učestvuju na brojnim turnirima koji se ovde organizuju. Veliku priliku za još jednu afirmaciju mladi šahisti iz ovog grada imaće na turniru „Otvoreno prvenstvo Požarevca 2013“ koji će biti održan krajem ove godine od 27. do 29. decembra.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari