Zaustavljeno curenje amonijaka u Guči: Sedam ljudi evakuisano 1foto (BETAPHOTO/Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture)

Curenje amonijaka na jednom od sigurnosnih ventila hladnjače u Guči je zaustavljeno, a nekoliko građana je upućeno na lekarski pregled, javila je jutros Radio-televizija Srbije (RTS)

Građanima je u toku noći SMS porukom stiglo upozorenje Ministarstva unutrašnjih poslova da se 50 minuta posle ponoći dogodio akcident, odnoso da curi amonijaka iz hladnjače koja se nalazi u Prvomajskoj ulici broj 9 u Guči .

U poruci se savetuje građanima da zatvore prozore i vrata na kućam, stave mokre krpe na nos i usta i zaštite disajne organe.

Dopisnica RTS iz Čačka javila je da je prema nezvaničnim, nepotvrđenim informacijama, curenje amonijaka na jednom od sigurnosnih ventila zaustavljeno.

Nekoliko građana upućeno je na lekarski pregled, navodi RTS.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je danas da je zbog curenja amonijaka u Guči sedam ljudi evakuisano, od kojih je četvoro prevezeno u čačansku bolnicu, navodeći da je pretakanje amonijaka uspešno izvršeno.

Intervencija vatrogasaca-spasilaca završena je u 6.55, naveo je MUP u saopštenju.

Ministarstvo je dodalo da su po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mesta odmah upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari