Prošlog četvrtka na sednici Gradskog odbora Demokratske stranke u Požarevcu v.d. predsednika te stranke ,Toma Petrov podneo je neopozivu ostavku, kako kaže iz ličnih i zdravstvenih razloga.
Ostavka mu je prihvaćena od strane odbora i na istoj sednici jednoglasno doneo odluku, da do održavanja redovne Skupštine stranke u Požarevcu, v.d. predsednik bude Goran S Petrović, koji je obavljao funkciju potpredsednika. On je prihvatio novu dužnost i odmah krenuo da radi sve poslove vezane za izbore za Savete mesnih zajednica na teritoriji Požarevca, koji će se održati u nedelju, 24. marta.
Petrović kaže da je Petrov podneo ostavku iz zdravstvenih razloga, ali će i dalje učestvovati u radu stranke u okviru njegovih mogućnosti. Petrović je najavio koje će aktivnosti obavljati Gradski odbor u narednom periodu.
– Prioritet su izbori za Savete Mesnih zajednica gde želimo da damo puni doprinos i uzmemo učešće u radu Savetu Mesnih zajednica kako bi na terenu rešavali probleme naših građana. S druge strane krajem aprila pripremamo se za redovnu izbornu Skupštinu Gradskog odbora Demokratske stranke. Imajući u vidu da smo nedavno imali uspešno sprovedene izbore za predsednika Okružnog odbora, koji je istovremeno i član predsedništva DS-a, te da je u nedelju održana i 16. redovna Skupština DS, izborima za Gradski odbor će biti zaokružen proces izbora organa u DS-u -izjavio je novi lider požarevačkih demokrata i aktuelni načelnik Braničevskog upravnog okruga, Goran S Petrović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


