Društvo • danas 18:12
Naslovna strana za 25. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Interesantno, sve okrugli iznosi, 10 mil., 5 mil. itd..
…kvalitetan sat…na „kružnom toku“…čoveče pogledaj ploče na Trgu Republike…uskoro će samo koze moći da idu po njemu…kakva ostavka…robija…
ruzno..prethodni je bio lepsi..
Koja je svrha ovog sata!? Kao nemamo satove ili je to neki nas autenticni brend !?
„Postament od najkvalitetnijeg granita“? To mi je nešto poznato! Zar nisu i one kocke sa trga bile od „najkvalitetnijeg“ materijala? Jer, kako reče poglavica, za Beograd samo najbolje! I da traju večno. A ono posle par meseci, prc!
Hahahahahah. Pažljivo dizajniran i izveden!?!? A ljudi mu za 5 minuta našli identične satove na Alibabi. Druže treba da podneseš ostavku samo prvo samo zato što si postavio ovo ruglo, potpuno anahrono domašajima 21. veka!
Na stranu materijali, sat izgkeda gotovo identicno sa „Alibabinim“ sto je samo po sebi porazno. Pogledajmo „Fontanu Slavija“ , niz „tipskih“ spomenika poput onog Tome Zdravkovica itd. to je slika provincije.
A da se taj novac upotrebio za nesto drugo?
I treba.Gde mu je bila pamet i struka
Sa svojom izvanrednom platom od 62.000 dinara moram da radim vise os 20 godina da taradim za jedan takav sat. Ali ne zalim jer kad god pozelim da saznam koliko je sati ozici cu na Trg. Samo mi je sat falio ibto tamo.
Odlican odgovor i ovo treba da bude praksa svake institucije, a ne gradakog urbaniste, koja radi transparentno i po zakonu
Лако је расипати туђи новац( новац грађана).
Misli li pri tom gradski arhitekta da mehaniszam drugog,manje poznatog proizvodjaca ne moze biti kvalitetniji i unikatni odlivak druge livnice ne moze biti kvalitetniji. Ko razume trziste,ne gleda cenu,jer visoke cene obicno se prave za snobove kako bi mogli da se hvale kako su nesto platili skupo,jeftiniji proizvodi se smatraju sirotinskim ali u gro slucajeva su kvalitetniji od skupih.
Da li je ovaj čovek uradio išta dobro za grad čiji je “glavni urbanista“? Varvari mu haraju gradom, oblikuju ga po svojim potrebama, a on o satu kakvog nigde nema, a ne samo na Alibabi? Zilion razloga za ostavku, harakiri!
Prevaranti 7,5 tona je tesko postolje i stub od gvoždja a sat kao sat je težak par stotina kila i Kosta 6000 dolara. I za ovu kradju bice robije.
Zašto bi bilo ko nabavljao tako nešto? Nije valjda da planiraju još neki kružni tok sa satom?
Bože, kakav neprofesionalan i zlonameran naslov za ovakav tekst! Strašno!
Mamlazi, manite se sata, poradite na voznom redu, itineraru, nekim stvarima za turiste da se znaju snaći u velikom srmdlivom gradu!
Btw, onaj sat na trgu u Zg ma više šarma!
Ali je do zla boga neugledan. Ko trscica na nadlagama koje lice na veliko go……
Ma bez obzira nadje li jeftinije ili ne, ti treba da daš ostavku!!!
Svi vi iz vlasti, u stvari ti nisi iz vlasti ti si marioneta, treba da date ostavke! Da li te je sramota kada vidiš svoj odraz u ogledalu????
Gradski arhitekta laže. Običan lopov i ćaci
Gradski arhitekto, u kom veku ti živiš? Da li si možda arhitekturu učio u srednjem veku. Kako si dozvolio da ovakav kič ni barok ni renesansa se pojavi na trgu. Dokle bre vraćanje u Vizantiji. Pre skoro 60 godina su ljudi stigli na mesec. Arhitekto pridji bar dvadesetom veku.
Svasta?! Koliko znam digitalni casovnici, kojima se daljinski upravlja, nemaju skupocene mehanizme unutar sebe. A sat je pravi kic, inspirisan predmetima iz Zemlje cuda, u koji je upala Alisa, a u koji nas uvodi gradski urbanista.
Zar je taj Stojcic jos uvek gradski urbanista?
Vama ništa ne valja. Pošaljite sat nama u Novu Varoš, koristiće.
Ma sve u redu, ali šta će sat kad već postoji na muzeju. I više ljudi će da gleda taj sat nego ovaj novi
Ljudi,sada bar znamo da je kucnuo čas!
А, светионик!?
Од ког материјала ће он бити направљен?
Ето чему служи градски урбаниста!
Dalje od tog sata narode. Nasadili su tonu na stap.
Sat je koč nad kičevima. Kineska rukotvorina. Prosto rečeno UŽAS!
U ovom ludilu i siromastva bacaju se pare na nebitne stvari. Unakazili ste Beograd i Srbiju. Pa dokle?
Tolike narodne pare za precizan sat! Jako važno!
Ranije su svi imali ručne satove, a sada imaju tačne mobilne telefone! Mnogo bolja su bila vremena, kada je zvučalo debilno, ali neee, nego in, kad priđeš devojci i pitaš: „Izvini. Znaš li koliko je sati? U principu znam otprilike, ali želim da mi ti to kažeš, jer mi se veoma dopadaš, i voleo bih da se upoznamo!“ ☝
Toliko ste dozvolili da se grad naruži da treba da date ostavku.
Nesretnice.80 posto grada,sem ono sto su izradili komunisti( po kojima ti,sns sekta i cjela bg opozicija zdusno pljujete) nije pipnuta od kada je zadnji Svabo 44 napustio Bg..“Izgradili“ ste Bg na vodi odnosno mafijaskom metodom oteli zabadava ogromno gradiliste u centru Beograda,izgradili milione kvadrata sumljivog kvaliteta i strpali milijarde u svoje dzepove.Pola ti grada nema redovan vodovod ni kanalizaciju a ti bajas o nekakvom satu u centru.Tako je i propali DS, napravio svojevremeno nekakvo ruglo na subotickom korzou,pokrali pare a pola grada nema u 21 Century,na 10km od EU,asfaltirane ulice…
To mi liči na oca cija su deca i dronjcima i gladana dok se on šepuri u Porscheu.Gradjani nemogu adekvatno da se leče,nemaju pojaču vodu ni kanalizaciju a državni moćnici se takmiče u nekim nevažnim stvarima sa komšijama pa o šire.
Neverovatno ! Komentari autosovinista kojima nisu javili da su izgubili mec!
Pranje para, a bilo bi stvarno vec red da Stojcic da ostavku jer unisti nam grad sa svojom strucnoscu. Treba i strucnjak Sapic da da ostavku a ne da pravi okretnice gde mu padne napamet,neka ide na ringispil i vrti se do mile volje.
Svaka csast za ljude koji su to uradili.Trg je mnogo lep.HVALA .
Malo gradjanstvo gde god de okreneš a okolo deponije da ne kažem đubrište.
Odmah ostavka toliko ruznog za Beograd
Jel sat svira???
Čovek je u pravu!!!
Ne može Alibaba što mogu naših 40 razbojnika.
Kome je to u današnje vreme mobilnih telefona,smart satova i ručnih satova zatrebalo.
Trebao je biti postavljen višlje putnici u letećem automobilu neće videti koliko je sati i zakasniće.
A gde je tu pecat?
Unikat , ma komedija
Nemojte nas zajebavati gospodo. Svako danas ima „časovnik“ koji se povezuje na „GPS“ u svom džepu.
Za to vreme država se raspada a vi trošite milione na gluposti.
Nije samo sat, unakažen centar grada koji je postojao i pre naših dedova a ne vas štetočina. Jedini uzrok ovave vulgarizacije može biti samo korupcija. Robija batice
Jel se meni čini da je gospodin uvredio i kineske proizvodnače svega pa u satova u koje se Srbija kune. A nikad nisam čula da Francuzi prave odlične satove to je pre bila Švajcarska
On će i dalje imati posao pored ostavke a u gradski budžet neće biti vraćene pare od pretplacenog sata i ostalih promasenih projekata u Beogradu!!!!!!!
Alo DANAS!
Napravite SMS akciju, otvorite namenski račun pa da se skupe pare i kupi ISTI sat i postavi pred ulazom u redakciju a račun objavi na naslovnoj strani i svim mogućim portalima.
Ja dajem odma’ 100 evra.
I? Jesi li podneo ostAVku?
Bravo za postavku velelepnog i korisnog sata za sve žitelje koji tuda prolaze.
Satova treba što više i to u svakom gradu Srbije , jedan je bio nekada na početku Brankovog mosta ili na kraju ako se ide sa Novog Beograda sa leve strane na zgradi gde je Komercijalna banka , mogao bi se ponovo postaviti , iz autobusa svi vide koliko ima sati preko celog dana , ionako stoji uvek jedna reklama za satove , neka oni postave taj sat , jako korisno , ljudi ne moraju da vade iz dzepova mobilne da bi gledali koliko ima sati . Da sam neko kamere i satove bih na svim mestima postavljala , toga nikada dosta , na onome što je korisno ne treba štedeti .
Sramota cim se brani znaci da je kriv ! Sat je kineski sa temua koja francuska i mehanizam kada su oni znali napraviti sat ? Kina sto posto i opet uzalud bacen novac ,a steta sto ce neki pijani drogirani vozac vrlo brzo gadjati sat i razneti ga u delove
Jel’ samo nudi ili je dade?
Zar ovaj nije trebalo da bude u zatvoru?
Pranje para kroz sat je u 21. Veku glupo. Koja je svrha sata? Kao mi dosli sa volovima u grad i samo deda ima dzepni sat?
Каква оставка рођаче, дугогодишња робија за ову отимачину..
Biću prvi koji će ga razbiti. Neprocenjivo postolje ovog monumenta ću sačuvati za spomenik Vučiću Velikom. Zlu.
Optuzivati nekog bez ikakvog dokaza je jako ruzno zapamtite to pa makar on bio i vas politicki protivnik za mene to znaci da nista niste bolji od njega,da je neko kontaktirao bas tu firmu i dobio cenu za taj identican sat pa u redu ali prikazivati sat koji nije isti i ko zna kakvog kvaliteta kao identican je zlonameran
Lep sat stoji na kraju Knez Mihajlove ka Kalemegdanu. Ne znam za cenu tog sata ali predpostavljam da je bila niza.
Pitanje: a sta je bilo za onim drugim satovima na Trgu? Kud nestadose?
Ovo je epska pljačka naroda, oni prosto više ne mogu da odole. Pa za ove pare bolje da su kupili najnoviji džip sebi i otvoreno rekli: ko vas jebe može nam se, prosto smo zagrabili iz budžeta. Mislim da bi nas manje uvredili nego ovim potezom gde platiš potpuno ne potrebni sat 85.000 e a na trgu već ima sat elektronski iznad kafe Butique.
Ovde je poenta u tome sto je na nepotrebnu glupost od sata bacen toliki novac pored ogromnih problema sa kojima se centar grada suocava, beskucnici, ruiniran prolaz na zelenom vencu, novonastale guzve zbog besmislenih kruznih tokova, rupcage, smece i fasade sa kojih otpada kamenje itd…
Kad je takav džek, što nije kupio od svog novca i stavio u dvorište.
Sat je prelep!
Ma šta ostavka u zatvor treba da ideš za ovu prevaru i pljačku!
@Cccc
Prosvirao je, izgleda, samo gradski urbanista. Skoro 60 godina posle Insinog sata u Knezu, i 27 godina od postavljanja Milenijumskog sata na Trgu, ovaj stručnjak nam prodaje kineski dizajn kao „autentični beogradski“ ..?
A čemu služi tek je pitanje – ne može se više reći ni „nađemo se ispod sata“ …
Da li je pre izrade sata raspisan neki konkurs za dizajn? Čiji i koji radovi su ušli u najuži izbor? Koja je komisija odlučivala o svemu tome? Kakva sramota, pljačka i ruglo grada.
Da li ima kalupe iz kojih su vađeni odlivci, da pokaže danas, u livnici?
Da li Beograd ima fabriku za preciscavanje otpadnih voda?
Da li delovi Beograda na levoj strani Dunava imaju kanalizaciju?
Da li Beograd ima alternativu za Pancevacki most?
Da li ce uskoro biti otvoren i jedan od dva planirana tunela koji bi rasteretili saobracaj u centru Beograda?
To su sustinska pitanja za buducnost ovog grada.
A ne satovi, svetionici, akvarijumi i ostale sarene laze kojima nas zamajavate ovih dana.
Да видимо тај механизам који сам кошта 40.000 евра, од чега ли је? Па као да сте купили цезијумски часовник за швајцарски ЦЕРН? Очигледно мислите да је народ стварно глуп и да може да стане под ону јелку од 70.000 евра.
A zdravstvo 0 nema termina pa gledaj u sat kada ce
За десетоструко нижу цену није али за упола нижу јесте.
Šah mat za kritičare sata. Ne treba baš uvek kritikovati vlast.
Imam utisak da će prvo nevreme da oduva ovu skalameriju, samo se nadam da neće biti ljudi u blizini. Tužno je da su pare bačene za ovaj kič, koji apsolutno ne služi ni čemu, dok nam se bolnice, putevi i škole raspadaju. Samo robija.
To da nudi ostavku ide na kraju zarez pa objašnjenje pod kojim uslovima daje ostavku.
Trampov sat /New York/ je vrlo sličan
Podnesi ostavku !!!
A ne nudi ostavku za svakodnevni kolaps u gradu, za rupe po ulicama, za zapusenu kanalizaciju, zagadjenje, za divlju gradnju, za nepostojanje parkinga, za blokiran Klinicki i hitna pomoc, za raspalu Knez Mihajlovu, za stroku i smrad svuda?
Što bi rekli : „Nema pas za šta da nas ujede!“ Samo nam je sat falio, sve ostalo imamo…
Kaze gradski menadzer da ce jedno od glavnih ako ne i najvaznijih svojstava javnog casovnika biti da pokazuje TACNO VREME. Pa koje drugo vreme treba ili moze da prikazuje.
Zlo vlada!
Ne treba meni njegova ostavka, nego treba da odgovara jer su potrošili pare na kičasti sat koji ne liči ni na šta.