Poslednjih dana novinari i rukovodstvo leskovačkog Izdavačkog preduzeća Naša reč, koje je vlasnik istoimenog lista koji se pojavio daleke 1944. godine, posle nedavnog prestanka izlaženja, razmenjuju teške optužbe. Kompletna redakcija obratila se sudu tražeći da sada posrnuo kolektiv obaveže da namiri višemesečne neisplaćene zarade i uplati doprinose za penzijsko osiguranje.


Na konferenciji za novinare, Ljiljana Stojanović, Sveta Nikolić, Zoran Jovanovićkao i drugi zaposleni u tom kolektivu izneli su niz teških kvalifikacija na račun Nikole Dinčića, vlasnika Naše reči, i glavnog urednika Ljubišu Dinčića, inače sina i oca, smatrajući ih najvećim krivcima aktuelnog stanja u redakciji.

Odgovarajući na novinarske optužbe, u saopštenju prosleđenom samo manjem broju elektronskih medija, direktor Nikola Dinčićje, između ostalog, naveo da pomenuti novinari imaju najmanje razloga da budu nezadovoljni jer su za skroman učinak u redakciji godinama primali solidne zarade, što je činjeno od trenutka privatizacije do pre nekoliko meseci kada je kolektiv zapao u finansijsku krizu.

Posle prestanka izlaženja nedeljnika Naša reč, pre nekoliko meseci, rukovodstvo je tražilo od Agencije za privatizaciju raskid kupoprodajnog ugovora, ali za sada odgovora nema. Glavni urednik Naše reči Ljubiša Dinčić, kako smo doznali, takođe je napustio kolektiv i prijavio se na tržište rada.

Inače, u poslednjem broju nedeljnika Naša reč, u svojoj stalnoj rubrici Između redova, za krah ovog nedeljnika Ljubiša Dinčić okrivio je leskovačku lokalnu vlast, koja nije izmirila višemesečne ugovorne obaveze prema kolektivu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari