Savet za rodnu ravnopravnost, pod pokroviteljstvom Grada Požarevca, organizovao je kampanju borbe protiv karcinoma dojke i grlića materice sa ciljem da se poveća svest sugradjana o značaju blagovremenog prepoznavanja ovih bolesti.
U okviru kampanje, koja se sprovodi u međunarodnom mesecu borbe protiv raka dojke, u centru grada je postavljen štand na kome je prolaznicima deljen štampani materijal sa informacijama o karcinomu dojke i grlića materice, prevenciji i lečenju bolesti. Prema podacima koji su zabeleženi u Registru za rak u 2010. godini u Centralnij Srbiji je od nekog oblika maligne bolesti obolelo 11.000 žena, a umrlo 6.393 žene, pri čemu je rak dojke na prvom mestu sa učešćem od 25,2 odsto u odnosu na ostale maligne bolesti kod žena. Na drugom mestu se nalazi rak grlića materice od koga u Srbiji svakoga dana najmanje jedna žena umre, a četiri žene obole. Pozivajući sugradjane da posete sutrašnju tribinu, predsednica lokalnog saveta za rodnu ravnopravnost Dragana Petković je naglasila da je rak izlečiva bolest sa kojom se i sama izborila. U maloj sali Centra za kulturu održana je tribina posvećena borbi protiv opake bolesti na kojoj su učestvovali eminentni medicinski stručnjaci iz ove oblasti.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


