Zimski praznici za mnoge imaju posebnu draž zbog novogodišnjih i prazničnih poklona koje dobijamo od porodice, prijatelja, kolega…
Svako „dovoljno odrastao“, međutim, zna da i davanje poklona može priuštiti isto toliko radosti, pogotovo ako su pokloni namenjeni deci koju Deda Mraz možda i neće posetiti. To su na svom putu odrastanja naučili i učenici Srednje medicinske škole u Subotici, koji su ovih dana pripremili 150 novogodišnjih i božićnih paketića za siromašnu i bolesnu decu ili decu bez roditelja, kao i za onu iz siromašnih porodica sa velikim brojem dece.
Mladi humanitarci su svojoj mašti dali na volju i svaki paketić, u veličini kutije za cipele, pripremili posebno, napunili ga slatkišima, knjigama, odevnim predmetima i igračkama, i u prazničnom pakovanju, sa mašnicom, otposlali sa posvetom i nadom da će paket doći u ruke baš osobi kojoj je potreban i namenjen.
„Ideja je došla iz Mađarske, gde je to, ko zna od kad, već postala tradicija. Zahvaljujući entuzijazmu nastavnika, ona je prispela i među naše učenike, a oni su je izuzetno dobro prihvatili. Tako je udružena dobrota obradovala stotine dece. Veoma smo ponosni na naše učenike“, kaže Zora Ćujić, pomoćnica direktorice Srednje medicinske škole u Subotici.Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


