Goran S. Petrović (DS), načelnik Braničevskog upravnog okruga, 27. septembra podneo je ostavku na tu dužnost, koju je Vlada Srbije usvojila na sednici od 3. oktobra.
Dan nakon ove sednice, Petrović se ponovo upisao u registar advokata, jer se advokaturom bavio pre nego što je postao načelnik okruga. – Nisam morao da podnosim ostavku, jer sam izabran putem javnog konkursa, a mandat mi ističe tek 31. decembra 2015. godine. Međutim, zbog zasićenja, rešio sam da podnesem ostavku. Ne znam ko će ubuduće obavljati ovu dužnost, ali, u svakom slučaju, želim mu mnogo uspeha na tom poslu – rekao je Petrović. Njegov naslednik trebalo je da se izabere do 15. oktobra, ali do toga još uvek nije došlo. Prema dogovoru vladajuće koalicije SPS-SNS-URS, mesto načelnika Braničevskog okruga pripalo je SPS-u i trebalo je da ga preuzme Safet Pavlović iz Žagubice. Međutim, takva varijanta otpada jer je Pavlović postavljen za predsednika opštine Žagubica. Prema našim nezvaničnim informacijama, novi načelnik Braničevskog okruga biće socijalista Aleksandar Đokić, aktuelni član Gradskog veća Požarevca zadužen za sport i omladinu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


