Društvo • 13.06.2026. 07:53
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
I ja sam 1970. Niko nas nije ni pitao, niti pominjao volontiranje ili odlazak na ZOI u Sarajevo 1984. Toliko.
Danas ne treba da obraca paznju na komentare da ne budem grub lupetanje po obicaju Aleksandra Vucica o njemu i njegovim novinarima.Savet navedenom je da ne komentarise Danas od kojeg bi mogao da uci i bar nesto nauci meda to navedenom ocigledno tesko ide.Ne treba da mu smeta profesionalni Danas koji zasluzuje samo pohvale svih onih koji znaju pametno da razmisljaju.Ako je i od Aleksandra Vucica mirodzija mena prevrsilo je svaku meru.
Imas ti svoju decu pa ih vodi. Ionako sve te parice idu u tvoj dzep. Ne diraj tuđu decu.
„Hocete da im date…“ A ko me se to obracate , ko to hoce da im da motke i bakle u ruke ? Ko druze Vuci ?
Moj unuk, 15 godina kaže neće da ide, nije Ćaci.
Šta da mu kažemo?
Koliko nam je poznato motke i baklje koriste navijači lojalni sns partiji, toliko puta vidjeni na studentskim skupovima, od Subotice do Vranja
Posle Vučićevi mediji te motke i baklje pripišu studenatima… Slede hapšenja i sudski procesi
Neka idu na ekskurziju gde mogu da loču alkohol, drogiraju se, prave bahanalije… Tamo će više naučiti nego da obiđu 40 paviljona opremljenih najsavremenijim tehnologijama. A znaju li ti roditelji da deca u svetu redovno obilaze ovakve izložbe?
Tako je! Baš SVAKI roditelj treba da razmišlja o budućnosti svog deteta. I mnogi su već doneli odluke. A ti?
Svi normalni, pristojni, razumni ljudi treba da bojkotuju taj sablasni projekat odlazećeg režima, taj jezivi simbol neobuzdane, nemilosrdne i sveprožimajuće korupcije. Pogotovo naša deca ne treba da uzimaju učešća u toj skaradnosti, jer ničega pozitivnoga nema i ne može biti u pljački sopstvenog naroda.
Ti sa motkama i bakljama, koji nspadaju policiju, su placenici SNS. I to, za sada, rade nekaznjeno.
Komentar više govori o njemu, njegovoj percepciji i toku misli. Tužno je.
Ma sra vise reci o tom liku kada je izjavio da je protest 15. Marta 2026. propao i da zvucnog topa nije bilo. Samo blokaderi hoce da ga prikazu kao necoveka. Neophodno je izostaviti ono „kao“.
Kao neko ko živi u inostranstvu i prati političku situaciju iz, koliko god je to moguće, neutralnog ugla moram da kažem da sličnim tekstovima činite medveđu uslugu i opoziciji ali i najnaprednijem sloju koje jedno društvo može da ima – studentima. Vaša kampanja protiv vlasti (koju apsolutno treba promeniti, oko toga dvojbe nema), se pretvorila u otvorenu mržnju i više vas i ne interesuje da li sa druge strane dolazi nešto korisno. Apsolutno sve želite da upotrebite protiv njih, koliko god to degutantno bilo. Upotrebljavate čak i lične tragedije (poput stradalog vojnika u Libanu) u lični obračun izazivajući tako kontra efekat i omogućavajući trenutnoj vlasti da tu mržnju iskoristi protiv vas. Expo neće predstavljati Vučića i kamarilu nego državu Srbiju i od toga bi korist (ili štetu) mogli imati svi njeni građani. Apsolutno sam za to da bi svi učenici trebalo da posete ovaj sajam, čak i kao obaveznu poseti, divna prilika da se iz prve ruke upoznaju sa stvarima sa kojima će retko imati prilike da se upoznaju u svakidnevnom životu, naročito u Srbiji. I ovo ne govorim napamet nego iz iskustva. Uprav su vakve posete oblikovale moju poslovnu karijeru. Samo jednom đaku, da ovaj sajam bude povod da pronađe svoje opredeljenje, bi bio uspeh. Ne razumem zašto morao nešto korisno pretvoriti u političko oružje ma od koga dolazilo. Ako radite iste stvari kao i vaši oponenti, po čemu se onda razlikujete!?
Koliko samo uvreda u komentarima, čudo jedno.
Isplivalo na površinu a svi znamo sta pluta.
Kome je potreban EXPO kada Borca nema kanalizaciju a Beograd postrojenje za preciscavanje otpadnih voda.
@Građanin Kejn, postovani vi ste u pravu i verujem da ste vi posecujuci sajmove mnogo toga naucili, shvatili, nesto prihvatili, nesto odbacili, kao i svi mi. To nije bila vasa obaveza, nego vas interes da nesto vidite i nesto novo naucite. Zaboravili ste samo jednu stvar, ovaj EXPO27 ima zvanican Tema je „Igra(j) za čovečanstvo – Sport i muzika za sve“ (engl. Play for Humanity), sa fokusom na inovacije, tehnologiju, kreativnost i povezivanje ljudi kroz sport i kulturu“ sto znaci da je vise fokusirano na sport i muziku a ne toliko na inovacije i tehnologiju o kojoj vi pricate. Ne kazem da nece biti inovacija i tehnologija (leteci taxi) i tako neke stvari. Mozete sresti druge ljude, mozda nesto novo cuti ili nauciti ali to sve mora da bude INTERES a ne pod moranje, a cini se da je ovde pod moranje, bar tako izgleda. Ovde se pre svega misli na osnovce a srednjoskolci su malte ne odrasli ljudi i ako imaju interes oni ce otici ako ne, nece otici. A sto se tice palica, baklji, topovskih udara i sl. zna dobro g. Vucic ko to radi ali je lepo pricati o obojenoj revoluciji a knjige jos nema. Blago nama sa svima njima. Ziveli
Ćaciji koji crtaju po ulicama biju studente i građane, gaze po ulicama plaća režim. Motke i kamenice ćaci koriste za odbranu kriminalnog režima napadajući policiju i druge geađane tako da Vučić može da kažće da su neki drugi to radili.
@Građanin Kejn
Pa što se onda ne vratiš u Srbiju kada ti je sve tako lepo i bajkovito. Na kraju si došao do toga da bi decu na silu slao u Surčin, kako bi se pokrio koruptivni projekat režima, sa cenom od 17 milijardi evra.
Caci komentari botova i njihovog narcisoidnog vodje neće promeniti mišljenje većine naroda Srbije. Decu ne treba slati na ovu korupcionu priredbu napredne interesne grupe. Ja ću da zabranim odlazak na expo!
Da pale baklje…!!!???
Sam si priznao da si huligan u pokušaju pa vidi dokle si stigao. A to tamo hleba i igara (EXPO) vidimo kako funkcioniše godinama kako si uzjahao vlast.
Nije mi jasno zašto je sad potrebno da sva deca idu na expo. Ići će deca SNS roditelja i studenti iz Pionirskog parka. Deca blokadera su male ustaše i ko zna šta bi mogli napraviti na Expu. Oni i njihovi roditelji su rušitelji Srbije koji mrze Crkvu i žele zlo pristojnoj Srbiji a možda su , što je najgore od svega , Crnogorci. Što kaže Pink televizija i Dačić “sve to treba proterati iz Srbije”.
Tocno tako je bilo!
Kakve veze ima taj bolesno, preskup muzički vašar sa učenjem, znanjem, jezicima i upoznavanjem stranaca?
Ali će zato biti prilika da se zaradi dodatno, kao da već milijarde nisu uzete, ako se bude plaćala ulaznica i na prevozu dece.
Naravno i brojke će značajno uvećati.
Tako i moja baba može da napravi uspešan događaj.
Kad nateraš radnike ili učenike neke zemlje da negde moraju da idu.
Kao prvo na tom vašaru će biti pesma i igra kao suština nikakve tehnologije tamo neće biti.
Kao drugo bolje da piju i loču nego da ih ćaci ekipa koristi kao dekor.
Kao treće neka upregne opet autobuse i dovede majmune na izložbu. Problem je što ti njegovi ne znaju ni srpski a ne neku reč nekog stranog jezika, pa i njega je blam tih koji ga podržavaju.
I na kraju
STUDENTI. POBEĐUJU!!!
Treba ih voditi na expo 27, ionako će oni otplaćivati sve to…
Koliko će nama trebati vremena da se odviknemo od ovih bolesnih poredbi “ ako jedeš supu,hoćeš da uništiš mlekađije jer ne piješ mleko,a oni samo žele da žive „,“nećeš da te bije ćaci sa čekićem dok ga gleda policajac u ćacilendu, a smeta ti dok se Dijane šeću sa belim šeširom i belim odelom po ćacistanu“,“ako ideš autom na posao,želiš samo da zagađuješ vazduh“,“ako se veseliš vikendu, ne voliš radne dane, znači da si neradnik koji ne voli Srbiju“. Izbora za ovako glupih poređenja nikad mu nije nedostalalo.
ne čitam plitkoumne vučićeve komentare