Slaviša Stević iz Požarevca već 11 godina obija sudske pragove da bi dokazao da je plac, koji je kupio od opštine Golubac za izgradnju vikendice u turističkon naselju ,,Vinci“ njegov.
U međuvremenu njegovu parcelu opština je dodelila drugom vlasniku, iako mu je prethodno izdala sva dokumenta za početak gradnje. – Daleke 1992. godine kupio sam od opštine katastarsku parcelu broj 1742/12o5 površine pet ari. Rešenjem od 24.04.1992. godine opština mi je predata na korišćenhe i izdata mi je građevinska dozvola i urbanistički uslovi. Uplatio sam sve komunalije za priključak struje, vode, telefona za početak gradnje vikend kuće, priča Slaviša. Kako je u međuvremenu morao da se vrati u Nemačku, zbog posla, oko na njegov plac bacio je R.J. iz Požarevca, kome je opština 2002.godine dodelila drugu parcelu, pod drugim brojem i u drugoj površini za izgradnju vikendice u istom naselju. Uz pomoć opštinskih činovnika on ulazi u Slavišinu parcelu, koju je Slaviša već bio ogradio, i istovaruje građevinski materijal za početak gradnje i započinje sudski spor u Velikom Gradištu zbog smetanja državine. Da bi se utvrdilo da li se radi o istom zemljištu sa dva različita broja i različitom površinom u pomoć je pozvan i katastar opštine Golubac koji nalazi da ne zna da li se radi o istom ili različitom zemljištu. Sud je prekinuo postupak da bi se to utvrdilo pred organima opštine Golubac. Tada opština protiv Slaviše pokreće postupak za oduzimanje parcele jer nije ispoštovao rok za početak i dovršetak izgradnje vikendiice. Međutim, tu odluku poništava Ministarstvo finansija Republike Srbije nalazeći da nije moguće da jedna ista parcela nosi dva različita broja i različite površine jer parcela koja je dodeljena Slaviši ima broj 1742/1205 i površine je 5 ari a parcela dodeljena R.J.ima broj1742/1984 i površine je 4,7o ari. U međuvremenu na ovom potesu izvršeno je novo snimanje zemljišta, pa je u katastar upisana nova parcela 2524 KO Vinci, postala od parcele koja je dodeljena R.J. a parcela koja je dodeljena Slaviši više ne postoji jer u svoje vreme nje ucrtana u skicu terena. – To je za Ginisa, da nestane parcela koju sam koristio više od desetak godina. Ja nisam moćnik ali ću se za pravdu boriti do kraja. Ići ću da se žalim i Vučiću a ako nema pravde pred našim sudovima idem u Strazbur. Zbog suđenja dolazio sam u Srbiju iz Nemačke više od 60 puta. S obzirom da moja familija rano umire bojim s da ću i ja umreti i da neću dočekati kraj suđenja, ističe Slaviša. Sada je tužio opštinu Golubac da se utvrdi da li je i dalje korisnik parcele koja je u katastru nestla ili je prešla u parcelu koja je mnogo kasnije dodeljena R.J. U Opštini Golubac kažu da su Slaviši ponudili drugi plac ali je on odbio. – To je na periferiji, koji niko nije hteo, a moj plac je pored Dunava. Plac koji mi je prvobitno bio dodeljen opština je tražila da ga vratim kako bi ga ustupili nekom moćniku i ja sam to učinio. Ovoga se neću odreći, naglašava Slaviša.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


