U naselju Busije u Požarevcu u nedelju, 27. oktobra, proslaviće se Dan crkve svete Petke i slava ovog hrama, u kojem će od ponedeljka krenuti redovne službe.

Ova crkva osveštana je 20. oktobra, u prisustvu petorice vladika: braničevskog Ignjatija, novosadskog i bačkog, somborskog i segedinskog Irineja, timočkog Justina, zahumsko- hercegovačkog i primorskog Grigorija i šumadijskog Jovana. Vladike su pristigle u luksuznim džipovima i automobilima, koji su odmah potom odveženi na neku udaljeniju lokaciju, kako se ne bi oštetili u masi ljudi koji su pristizali iz Požarevca i okoline. Pri ulasku u crkvenu portu, vladike je dočekala bela tepih-staza, koja je vodila do samog ulaza u hram. Nova crkva, koja je počela da se gradi 2001. godine, uz brojne donatore, jedna je od najvećih u Evropi i može da primi oko 2.500 vernika. Nakon osveštanja i svete liturgije, u crkvenoj porti održano je narodno veselje, uz turbo-folk i nastup «Pink benda», u živopisno okićenom šatoru, na čijem je čelu bila okačena slika vladike braničevskog Ignjatija.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari