Svet • danas 18:37
Naslovna strana za 22. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Zavisi koliko plaćaju …
Bravo. Ne treba učestvovati ni na koji način u Vučićevim kriminalnim i korupcinaškim projektima. Plus, objektivno objekte grade kineske firme i SNS podizvodjači na bazi prijateljskih odnosa i bez ikakve stručne kontrole. Znači, sve je to totalno nebezbedno! Čuvajmo svoju bezbednost i bezbednost svoje dece da ne bi prošli kao ljudi pod nadstrešnicom. Za smrt i sakaćenje tih ljudi niko nije odgovarao niti će dok je Vučić na vlasti jer on ih „ne da“.
A kada ova bagra padne sa vlasti onda će početi njihovi ozbiljni krivični postupci!
E srbijanci
Mislim,da sam naslovom sve rekao o roditeljima a i deci?
Nista se ne menja sa istim rezimom.Sve se namece bez uvazavanja misljenja zaposlenih roditelja i drce i njihovog interesa.
Vi ste bolesni. Zašto da ih ne puste… Ja sam bila na Expo u Milanu. To je nešto što treba videti. A Vučića u zatvor treba svakako.
Naravno da nije u redu da se poseta toj izložbi nameće kao „obaveza.“ S druge strane, ne razumem ni žestinu protesta protiv te posete. Moja unuka, četvrti razred osnovne, išla je iz N. Sada sa razredom na ekskurziju na Zlatibor. Pa ako su mogli da se voze čak do tamo, zašto ne bi mogli i do Surčina? To sve valjda zavisi i od sadržaja te izložbe.
Čemu ovo pumpanje? U redu je da ne volite sadašnju vlast, Vučića i da želite vlast uz mržnju prema neistomišljenicima.
Ali zašto da ne vidimo izložbu u našoj zemlji? A da je izložba u inostranstvu?
Rekla sam i ponovo ,,Bravo“ edukovani roditelji, ne lečite svoje frustracije preko dece !!!
Ovo nije EXPO nego „specijalizovana izložba“ sa određenom temom smišljena da bi se na Svetskom nivou pokrale i oprale pare. Porediti Dubai sa „pravim“ EXPOM i Beograd sa „lažnim“ je malo degutantno. Ko hoće da ide dobrovoljno neka ide, a prisilno po „programu“ i zadatku iz „Biblioteke“ teško. Sigurno će iz unutrašnjosti slati ko u logor, ali ako ovi napredni završe po zatvorima onda teško.
Menjaju zakon zbog necega sto se dogadja samo jednom i nikad vise. Sve i da je korisno, da budu neke sulude prezentacije robota, napredne tehnologije, verujem da bi skole same htele. Ovako sve dobija jako cudnu konotaciju i odbojnost jer je ceo projekat sve samo ne transparentan, a prekopotrebno nam je mnogo toga drugog (zdravstvo, kanalizacija, vrtici, Bg infrastruktura, šine do šumadije, bolje školstvo, itd.
Nemojte misliti i maštati da onaj ko dođe na vlast, a nije SNS neće nastaviti gde su ovi stali. Sve će nastaviti i ići dalje kao da se ništa nije dešavalo. I ne treba da kroči u Galeriju niko kome vlast ne odgovara, ali nije tako. Vrvi od pljuvača Vučića. Mi smo narod kojem nema pomoći, korumpiran i sklon prevarama. Tako da ko god dođe na vlast povući će ga ka dole.
Bilo je OK da maloletnici idu na proteste i zatvaraju skole, ali sad treba dozvola roditelja da idu na EXPO?
Mislim da decu ne treba slati u skolu
Moji neće dok sam ja živ
Sad jos treba da i plate kartu? Pa ok, da li je karta za građane srbije npr 500 dinara pa da se isplati ili treba platiti onu pravu cenu?
Narode šta je Vama???Ja živim i radim u Švajcarskoj i ovde se ovakva pitanja i rasprave ne postavljaju.Ovaj Ekspo je svetski događaj.Treba do shvatiti i priznati.I radovati se zajedno kao nacija.Trebamo se mi svi kao Srbija predstaviti u najboljem svetlu.
Korišćenje dece u predizborne svrhe je običaj predsednika.
Ovakav teror nad malkoletnicima nije zabelezen u Evropi. Decu svakako necu pustiti na Vucicevo vasariste. Neka prikuplja „posetoce“ ucenama, radnom obavezom, autobusima i sendvicima. Moju decu tamo niposto.
Predlazem svim roditeljima da kolektivno potpisemo zalbu EU za zastitu nase dece od Vucicevog terora.
Да би неко ишао на ехпо требало би да зна програм,време а није довољно којекакве бараке ,мансарде,шатори.То нико негледа.Треба осмислити а не идемо на ехпо да изгубимо време и попунимо празан простор.Идеја одлична али без садржаја,где ови што су предложили живе.
Otpustili su skoro 1500 časnih profesora, nastavnika, učitelja i direktora škola iz čistog revanšizma. To je samo Staljin radio u svojim čistkama i Hitler tridesetih prošlog veka, kada je proganjao Jevreje u Nemačkoj.
A sada očekuju da naša deca budu volonteri i njihovi klovnovi na Expo.
Neću to kao roditelj dozvoliti.
Kaze jedna mama, ako nosis zastavu ti si caci. Mama i jeste cacika.
O Bože zašto uvlačite djecu u sve ovo.
Prvo, vecina ljudi u Srbiji nema pojma sta ce deo svetske izlobe EXPO u Srbiji da predstavlja. Drugo, kada bi jednom mogli da saznamo tu informaciju sta bi deca, i kojeg uzrasta, mogla tamo da vide i nauce. Ovako se samo lome koplja oko „deca moraju ici i nedamo nasoj deci da idu“. Jasno je da ce SNS sabrati i te posete dece u ukupan broj posetilaca. To ce se svakako saznati, no prvo da vidimo da li je ta specijalizovan izlozba korisna za decu ili ne.
Patologija
Ajde sto su roditelji tupi nego zatupljuju I svoju decu pa nije ni cudo sto zaostajemo 500 godina za zapadom
Koje tačno roditelje ste to pitali?
Da li vidite koliko se već volontera prijavilo?
Možda ćete da ih pustite u podnožje Kopaonika u novembru, da zapuše rupe za 500e?
Expo najveca kradja u istoriji ne samo Srbije vec globalno. Tamo su sve cene naduvane 3-5 puta, zaduzila nas bagra za pet generacija. Od tog ukradenog novca, pored punjenja dzepova pojedinaca, finansiraju maskirane bilmeze bez mozga da tuku studente prave bakljade prave Tivat operacije, da saraju po zgradama i putevima, septicku jamu zvanu cacilend, kupovinu glasova, kancelarije nazadne sekte i u najmanjem selu, Gebels propagandu itd. Stoka jos nije dotakla dno sa smisljanjem podlosti u gluposti. Pa samo lud roditelj moze poslati dete tamo.
Neka vodi svoju decu,moju neće i tačka!
Vojni rok ,exspo…al nas manta
Decu puštati ni u besplano korišćenje javnog prevoza. Sve je to propaganda SNSa. Sve čine da se dodvore narodu.
To je mali EXPO.Obuhvata sport i muziku.Niko u svetu nije ni hteo to da organizuje.Japanci su za pravi EXPO planirali troškove od 800 hiljada dolara.Na kraju su potrošili 1,2 milijade.Naši lopovi ce da spiskaju nekoliko milijardi evra.
Ako želite na expo2027 ,srpsku izložbu korupcije ,imate priliku samo takvu.
Posle stanice u Novom Sadu,sve sto su strucnjaci dodirnuli je velik rizik.
Ovi koji neće slati svoju decu na Expo niti će sami otići tamo su ista sorta građana Srbije koji ne bi kupiili stan u BG na vodi jer je to Vučićrv projekat (a usput nemaju ni para za to), isti oni koji su se 1893 bunili protiv javne rasvete u Beogradu, i isti oni koji su 1806 odbijali da jedu krompir kojeg je doneo Dositej Obradović.
Svaka vam čast na istrajnosti i principijelnosti.
Koliko se intervjuisanih uopšte informisalo šta je expo I kakav je značaj tih izložbi u svetu? Da je izložba u zemljama okruženja, potrošili bi rado i vreme i novac da je posete, ali, pošto je u zemlji Srbiji i nesrećno vezana za aktuelnu vlast neće se ni potruditi da provere da li njihovo dete više dobija ili gubi time što neće posetiti istu. Izložba je medjunarodnog karaktera i izlazu mnogobrojne zemlje sveta, Srbija obezbeđuje samo mesto okupljanja. Pitanje da li je bilo potrebno i poželjno organizovati je ovde, da li će biti korupcije prilikom organizacije je potpuno drugo pitanje i time treba da se pozabave pravosudni organi I ostale nadležne institucije. Stavljati to u prvi plan i uskracivati svom detetu neko iskustvo samo zbog svojih političkih afiniteta je ponašanje inatnog deteta, a ne odrasle razumne osobe i odgovornog roditelja.
Komentari osoba kojima je Expo veliki događaj su komentari ćacija. Samo izvolite idite da vašom decom. Nećemo pustiti svoju maloletnu decu i šta je tu sporno. Vi se radujte tom posetom, ponesite zastave, balone.
Cemu to sabotiranje Expo-a? Ipak je cela Srbija dobila taj Expo, i ako ga je vec dobila onda treba da se podrzi a kada se zavrsi, onda treba videti ko je krao, koliko i adekvatno kazniti, na celu sa Vucicem. Ako Expo prodje lose to ce biti lose za celu Srbiju. Nekada su po gluposti anti-vucicevci isti kao i vucicevci.
Kad cete vi shvatiti da nije taj Vucic Srbija , da je predhodni rezim prodao Nis, termalne vode i sve fabrike koje su valjale, a da ce buduci nastaviti istim putem, samo ce jos dovesti nekog stranca da nam naredjuje sta treba da radimo.? Svugde u sveto Expo je dobro dosao, samo vama ne valja, pa demokratski branite deci da ga posete. Ovo Srbija jos nije videla, a svasta smo preturili preko glave. Selite ako vam nije dobro, birajte gde je bolje
Decu vam necemo pripustiti. Tacka.
Ako ne bude vodila skola,vodicu ga ja. A oni sto kazu da nije od edukativnog znacaja nek’ mi kaku od kakvog je znacaja Dino park i Strumpf selo u koje vode predskolce iz BG i voze se satima tamo i nazad.
Kakvi su roditelji, deca su još i dobra.
Kompleksaši se leče preko dece
Živim na nekih 7 do 8 kilometara od gradilišta EXPO ali posle onog zločina i ubistva 16 ljudi u N. Sadu ( dva puta zvanično otvarana i država garantovala za bezbednost i pored toga što nije imala upotrebnu dozvolu kao što je nema ni EXPO) nikome ne bih preporučio da to mesto poseti. Moj sin i snaja su samo dan pre ubistva tih 16 ljudi bili pod tom nadstrešnicom u N. Sadu i kada sam čuo šta se dogodilo vrištao sam od muke sin i snaja su pukom srećom izbegli smrt. Što se tiče EXPA izglasan je lex specijalis da se svi normalni zakoni R. Srbije zaobiđu a EXPO grade isti oni izvođači i podizvođači koji su gradili ž. stanicu u N. Sadu i koji su ubili 16 ljudi. Da li EXPO ima edukativni ili nema edukativni karakter mene to ne zanima mene samo zanima bezbednost ljudi iz dosadašnjeg iskustva znajući kako ova vlast zaobilazi zakone i fušeraji pri izgradnji ja i moja porodica sigurno nećemo posetiti tu izložbu, drugi ljudi neka odluče po svojoj savesti ja sam već odlučio da mi je život miliji od toga što ću videti.
Pitao bih onoga koji se za sve pita. Kako obijasniti deci koja žive na par kilometara od expa, a nemaju kanalizaciju, asfalt, često ni vodu šta je prioritet u društvu?
,,Školski kalendar mora da služi obrazovanju, a ne političkoj promociji. Učenici nisu statistika posećenosti, roditelji nisu skriveni finansijeri, a škole nisu logistički servis za posete izložbi, sa sumnjivom ekonomskom svrhom i zakonitošću”, u potpunosti se slažem, kao što deca ne smeju da se zloupotrebljavaju u dnevnopolitičke blokaderske svrhe.
Ma videcete bice prisile na roditelje I djake ili sikanirsnje djaka kroz ocene ili roditelje kroz poso(Srbija je ovo)
Kad budem sigurns da nece da se srusi.Nek posslju prvo svoju decu
Kakvi roditelji takva i deca,zalosno i tuzno! Ne idi u pozoriste,ne idi u bioskop sedi kuci ili iza skole igraj igrice.
Bile su i zakletve da nece noga krociti u Beograd na H20 pa sad , ne mozes ih isterati odande… sve to zaklinjanje, nece ovo il ono.. za pocetak da prodju Izbori…prvi će da potrče da se kandiduju ovi sto su rekli nikad na Izborr koje organizuje Vučić…. toliko o tome.. nažalost u Srbiji uvek puno priče. I samo priča… a dela.. e pa sad….
Molim vas da objavite i moj komentar, poslan u subotu oko 16, 30. Hvala.
Škola me vodila u Zagreb na sajam pre više decenija.
Političku mržn̈ju izražavati preko sopstvene dece???
A šta imate tu da Vi pitate roditelje. Poseta EXPU će se uvesti kroz školski program jer je SVETSKI ZNAČAJAN KOMPLEKS I PONOS SRBIJE. Nisu se roditelji NIKAD MEŠALI NI PITALI u planove i posete TJENTIŠTU. UŽICU, ORAŠCU, KUĆI CVEĆA i drugim ISTORIJSKIM MESTIMA SRPSKOG NARODA već samo upoznavali sa tim posetama kao roditelji JER JE SVEST I PATRIOTIZAM BIO NA PRVOM MESTU za razliku ovog vremena gde se sve više , ZA ŠAKU DOLARA „RADjA VELEIZDAJA, ANTI HRIŠĆANSKO RASPOLOŽENJE FINANSIRANO SA STRANE U CILJU RAZBIJANJA JEDNE DRŽAVE, JEDNOG NARODA, JEDNE HRIŠĆANSKE- PRAVOSLAVNE VERE
Onaj Bizon je nedavno izjavio dasu deca vlasnistvo drzave .
Uzročno posledična veza. Glupi i neobrazovani roditelji ne dozvoljavaju svojoj deci obrazovanje.
У овој земљи се прави циркус око свега!!! Ако ми дете буде ишло не видим ништа лоше у томе!!! Све се политизује…од нечега хоће да се направи…“ништа“. Нешто што може у свету да покаже нашу земљу ко да се намерно саботира…није битно што би земљу оцрнили у свету…зарад нечијег интереса
Da šaljemo decu da ginu po objektima izgrađenim rukovodstvom nesposobne vlasti – ne dolazi u obzir.
Ni glavu ne umeju na ramenima da nose, a ne gredu na dva stuba da postave pod libelom.
EXPO 2027 Srbiji = Nadstrešnica u Novom Sadu
Ova lopovska vlast ubija ne trepće, okupili zatvorenike i kriminalce oko sebe.
Svi koji podržavaju SNS nek počnu da se osvrću oko sebe. Krug se sužava. Kreće haos između sns-ovaca.
Da bog da se okupili svi zajedno na otvaranju EXPO-a da padnu od sopstvene nesposobnosti.
Samo lupetate , Aj u opkladu da ce biti pun dece sa exkurzije a i ovako u privatnom aranžmanu.
Veoma ograničeno. Ovde se radi o svetskoj tehnologiji i inovacijama koje bih preporučio svima da pogledaju šta to ima novo u svetu. Pitam se koliko vremena treba još da prodje da bi počeli da gledamo u širinu i krenuli napred u svet inovacija, kulture i tehnike. Zato smatram da ova poseta treba da bude obavezna i u smislu obrazovanja.
Kakve gluposti, ako su tačne izjave, o tome da ne dozvoljavaju deci da dođu i vide šta svet nudi…prihvatljivije su im ekskurzije sa diskotekama u kojoj se koristi droga i alkoho, kao i šoping centri za nastavnike, od ove manifestacije…sad, odjednom, se vodi računa – da li ekspo ima edukativni karakter… odjednom, setili se sajma knjiga…nisam vas video, dragi roditelji, na delu, poslednjih godina. I šta nedostaje ekspu, da bi vaše drago dete išlo? Baš me zanima..a siguran sam, da ćete ići, jer imat besplatan prevoz, za razliku od nas, građana iz drugih gradova..toliko.
Čega…koji Expo…..e celi smo mi za nekakav Expo. To je bre najobičnija EPSKA pljačka i korupcija kakvu još videli niste. A tek će da vidite.Teško li vam ga se kasnije.Narod je krivac glavni što to odmah u startu nije prekinuo svaku pomisao o tome. A ne pustili barabama ogrezlim krimosima i mafijašima da šenluče i odlučuju šta će i kako….koliko opljačkati. Pa Srbija će nakon toga kadnije posebno kad se sruši ova banda izgledati kao posle nuklearne katastrofe….biće drugi Černobilj kad vidite šta i koliko su opljačkali vlast banditska tj mafijaška i koliko su vas zavalili milijardi i koliko unazadili godina. Samo na Expu su vas zavalili za najmanje 14 milijardi.A još kad saznate od 2012..g koliko milijardi ste zavaljeni neće vam biti dobro uopšte. A lopine banditske svi će pobeći iz srbije i smejati vam se u facu i baškariti po bazenima i vilama diljem sveta i trošiti opljačkane milijarde. A vi čete ovde da pocrkste kao pacovi.Nije vas žaliti nimalo….zaslužili ste sve što vam se desi Nekaže se za džabe kakav narod- takva i vlast….Amin.
S jeste li pitali roditelje da maloletnu decu izvodite na ulice?
Bilo bi opasno za nasu decu !!!
Jer bi se plasili da ne padne
krov ili konstrukcija na nasu decu !!!!!?
Nema sanse
Koja je edukativna uloga ekskurzija,gde se sve svodi ,u slučaju maturanata,na pijančenje po sobama i klubovima? Ono malo obaveznih obilazaka muzeja i sličnog de bukvalno odradi …A ne smatram da je poseta Expu bez ikakvog smisla-videti štandove koji zemlje učesnice uređuju u najboljem maniru da bi predstavili svoju zemlju nije nikakvo zlo kakvim predstavljaju pojedini mediji. Politika ponovo muti mozak pred realnim stanjem.
Mije dete će ići. jer za razliku od tih vaših naričenih roditelja, moje dete je za školu a ne politiku. Ujedno, nije obavezno kao što ni jedna ekskurzija u osnovnim školama nije obavezna, ali vi ste morali da dignete na nivo politike.