Prigodnom svečanošću kraj Spomenika srpskom vojniku, u Požarevcu je obeležen Dan potpisivanja primirja u Prvom svetskom ratu.

U ime grada Požarevca, venac su kraj spomenika položili gradonačelnik Miomir Ilić i predsednik Skupštine grada Bane Spasović dok su to učinili i predstavnici Vojske Srbije, SUBNOR-a, potomci ratnika i članovi udruženja za negovanje slobodarskih tradicija. Odajući poštu braniocima otadžbine i nevinim civilnim žrtvama, gradonačelnik Miomir Ilić je, pored ostalog, istakao da je Srbija u Prvom svetskom ratu izgubila trećinu stanovništva i pretrpela nenadoknadiva materijalna razaranja od čijih se posledica nije u potpunosti oporavila ni do današnjih dana. -U Prvom svetskom ratu poginulo je 1.370.000 Srba što je činilo oko 30 odsto od ukupnog stanovništva. Srbija je tada imala najveći broj žrtava u svetu što je ugrozilo biološku granicu opstanka jednog naroda. Danas je kraj ovog spomenika odavanje velike počasti ali i izražavanja ponosa na vojničke pobede naših predaka. Hvala im za sve što su dali kako bi obezbedili mir i slobodu srpskom narodu, rekao je Miomir Ilić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari