Život • 13.04.2026. 14:02
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
U ono trulo socijalističko vreme svi kućni ljubimci (psi, mačke) u gradovima bili su popisani, plaćao se porez i bila obavezna vakcinacija. Danas ima više kućnih ljubimaca svih vrsta nego ikad, a nikakva kontrola ne postoji. Nije rešenje u tome da se nešto ogradi, već da se psi lutalice smeste u azil i ponude na isvajanje. Naravno, da azil bude pristojan. I da se lutalice sterilišu. A deca nauče kako da se ponašaju prema psima, da ih ne začikavaju, gađaju nečim i izazivaju. Sve to treba da postoji u obrazovnom sistemu, umesto bubanja nepotrebnog grdiva iz svega.
Ne bilo napustenih pasa da vlasnici ne postaju snobovi, kojima je statusni simbol imati skupog, rasnog psa. Opstina da napravi azil, ali pravi azil, ne logor za pse.
Uvesti pod hitno ogroman porez za kučkare, jer od laveža njihovih ljubimaca i gov… po gradu ne može da se živi, pa od tih para napraviti azil! Kakve ograde, kakve kapije?
To pokazuje svu glupost, nestručnost i korupciju u gradskoj upravi Niša! Jer ne treba biti genije da od evropskih i državnih fondova središ i održavaš azil, kažnjavaš neodgovorne vlasnike i vršiš sterilizaciju i vakcinaciju napuštenih životinja! Ali u tom slučaju nije moguće ispumpavati pare iz budžeta za lični i stranački interes gde dolazimo do dela krađe državnog novca i korupcije!
Децу дроновима спуштати у школе
Mi moramo da nadjemo nacin pod HITNO kako decu da zastitimo od SNS glupaka, neobrazovanih prostaka koji su po SNS liniji uzjahali drzavne fotelje a suplji na sve strane. STUDENTI POBEĐUJU.
Dokle više nebrige za ljude i decu pogotovo ?! Psima nije mesto blizu škola, vrtića … ! Dosta više i bahatih vlasnika sa čuvenim „neće vas on“ ! Zaštitite ljude!
Štititi decu od zlih ljudi treba prvenstveno,pojačanje kontrolu, a psi imaju mesto,neki humani azil ,onda su svi zaštićeni!!!
Naravno da Psi odlutaju tamo gde ima hrane,kad smjestite pse tamo gde treba onda nema problema…..
Da, problem su što su uopšte živi i što troše vazduh i zauzimaju prostor svojim telima… O hrani da ne pričamo. I mnogo ujedaju… Hajde da se ne lažemo… Psi sa ulice su retko problem… Problem su ljudi i nenamensko trošenje para koje su izdvojene u te svrhe. Treba kažnjavati štancere, one koji zapostavljaju i ugrožavaju životinje. Kada se shvati da je inicijalno način na koji tretiraš životinju zapravo bit u odnosu prema čoveku, mnogo bi se stvari promenilo. Ne bi bilo ratova. Ubistava. Maltretiranja… Promenimo odnos prema njima. Dopustimo im mogućnost da prožive svoje životiće u miru. Ko povređuje decu? Vlasnički psi. Razmislite o tome…
Bezbednosni rizik po građane je ova vlast.
Najvece zlo je čovek a ne pas! Zakon ljudi ne postuju, ne cipuju pse, izbacuju ih na ulicu, istovare iz sela u grad. Radite na tom problemu, kaznjavanju vlasnika, stancera, seljaka a ne ubijanju pasa! Udarite kaznu kao Francuzi i Italijani po dzepu od 1500 do 45000evra pa ce se onda srediti situacija u Srbiji. Ovako drzava nista ne preduzima, a uzima pare i trosi od EU namenjeno azilima. Najlakse je ubiti pse i staviti pare u dzep. Daleko smo mi od EU, za 50godina ako se neurazumi narod u Srbiji na vreme.
И нека сад неко каже да је нормално шетати псе улицом .Псима је место у дворишту власника.Није нормално ни да се држе у кући и стану и да љубе децу.На улици и у атару несме да буде ни један пас.Мија унучад носе спрејеве да би се одбранили А полицајаца нама нигде.
Proci kroz centar kod Forum i kod OTP banke su im stavili cebad kartone komadima hleba i druge hrane oni veliki kao telad nesmes sam da stanes kod bankomat itd itd.
Док су то решавали Зоохигијена, шинтери и локална ловачка друштва нисмо имали проблема Након 05.10.2000 имамо са свиме проблема
Najbolje da se svi mi pozatvaramo u kuće a psi neka zauzmu ulice i gradove. Izaći samo nužno u pancirima po hranu. Samo psi neka se štite, a ko će nas zaštititi. Rešila bi ja taj problem časko ni jodnog psa na ulici ne bi bilo. A svi zi dušebrižnici za dobrobit pasa neka ih vode svojim kućama. Svi su oni brižni na rečima a ne na delu. Bilo bi bolje da više vole ljude nego pse.