Premijer Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je juče u Subotici komemorativnom skupu u znak sećanja na stradanja nedužnih žrtava na kraju Drugog svetskog rata i položio cveće kraj spomenika „Ptica slomljenih krila“.

Premijer je izrazio najdublje saučešće i poštovanje žrtvama, njihovim porodicama i poručio da „sa ovog strašnog mesta odemo zajedno na jedno koje će biti mnogo bolje – u našu, moju i vašu mirnu Srbiju“. Vučić je ukazao na zajedničku odgovornost i potrebu međusobnog upoznavanja i uvažavanja radi bolje budućnosti svih u Srbiji. Vence su položili predsednik Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor, predstavnici pokrajinskih institucija, grada Subotice i nevladinih organizacija. Spomenik „Ptica slomljenih krila“ nalazi se na subotičkom groblju, gde je u odmazdi krajem 1944. ubijeno nekoliko stotina osoba, uglavnom mađarske nacionalnosti.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari