Gradonačelnik Požarevca, Miomir Ilić, obišao je sa svojim saradnicima radove koji se izvode na rekonstrukciji vodovodne mreže. O do sada izvedenim i budućim radovima gradonačelnika su izvestili Slavko Živković, direktor Direkcije za izgradnju, i Saša Valjarević, direktor JKP «Vodovod i kanalizacija».
Reč je o radovima u Ulici bratstva-jedinstva u Požarevcu, u kojoj je 8. jula počela zamena starih, azbestnih cevi, postavljenih još šezdesetih godina prošlog veka. Zamena ovakvih cevi obavljaće se na još nekoliko lokacija u gradu, kroz četiri faze radova. – Prva faza je u Ulici bratstva-jedinstva, u kojoj će se cevi zameniti u dužini od 1.600 metara. Druga faza obuhvata zamenu cevi od Ulice Bojane Prvulović do Pionirskog trga, treća do skretanja za Staro groblje, a četvrta do Opšte bolnice i Pećke ulice – rekao je Saša Valjarević, direktor JKP «Vodovod i kanalizacija». Ovo preduzeće izabrano je na tenderu za izvođača radova, nakon čega je sklopilo ugovor sa Direkcijom za izgradnju, koja je investitor. Tokom zamena cevovoda, žitelji u svim navedenim ulicama imaće vodu, jer će se sa starog vodovoda isključiti tek po završetku radova. – Ugradnjom novih cevi, koje su pravljene po najsavremenijim svetskim standardima, građani će dobiti zdravu vodu, jer će azbestne biti uklonjene. Takođe, imaće i stabilno vodosnabdevanje, jer neće više biti pucanja dotrajalih cevi – rekao je Valjarević. Za rekonstrukciju stare vodovodne mreže, koja treba da se završi do 30. septembra, iz gradskog budžeta biće uloženo 67 miliona dinara. Nakon Ulice bratstva-jedinstva, gradonačelnik je obišao i radove na izgradnji kanalizacone mreže u MZ Sopot i izgradnji kišnog kolektora u Knez-Miloševom vencu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


