Simić (PSG): Hitno reagovati zbog sapuna u beogradskim vrtićima 1foto (BETAPHOTO/VLADA SRBIJE/Peđa Vučković)

Pokret slobodnih građana (PSG) zatražio je danas hitnu reakciju nadležnih institucija i hitan sastanak sa sekretarkom za obrazovanje i dečju zaštitu Beograda Aleksandrom Čamagić, zbog potencijalno opasnog sapuna koji koriste deca u vrtićima, a koji izaziva osip.

Gradski odbornik i predsednik beogradskog odbora PSG Stefan Simić upozorio je da su navodi o pojavi crvenila i osipa na rukama dece u beogradskim vrtićima alarm koji zahteva momentalnu i transparentnu reakciju nadležnih, saopštio je PSG.

„Zdravlje dece ne sme biti predmet nemara, ćutanja ili prebacivanja odgovornosti. Nedopustivo je da se o potencijalno opasnom proizvodu koji koriste deca u vrtićima institucije još uvek nisu oglasile“, istakao je Simić.

On je podsetio da su roditelji u pojedinim predškolskim ustanovama već dobili obaveštenja da samostalno donose drugi sapun, što pokazuje da sistem nije reagovao na vreme.

„Očekujem da gradske vlasti bez odlaganja utvrde odgovornost, i ukoliko se pokaže da postoji problem, povuku sporni proizvodi iz svih objekata i obaveste javnost o svim relevantnim činjenicama. Svako dalje odlaganje predstavlja direktan rizik po zdravlje najmlađih“, poručio je Simić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari