Društvo • danas 14:19
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Treba Jos vise
Pa to je jasno od onog drugog protesta, kada su se odjednom pojavili ovi sa ikonama i krstovima i to očigledno organizovano zauzeli mesto baš na čelu protesta da se vidi na svim snimcima.
F A Š I Z A M
Momire, gde si bio prošle godine?
Mogu da im posmokinguju ventil …
Наравно, наркокартел нема алтернативу јелте.
Pa i jeste cilj da razbijemo taj nazovi pokret koji preti novim 1999 za Srbiju Najbolje kao Tjen an men trg, eto Kina je to uradila i jako su napredovali od tad.
Tek kada odu u penziju svi postaju prepametni ?
Ono loše je naše loše i nije to niko izmislio već prestavlja našu stvarnost. Službe nisu reformisane, deluju po principima iz vremena komunizma, pa dok se to ne promeni nema nama spasa!
Koliko je BIA sposobna svedoci to sto je Kurti pobio Radojicicevu grupu, jer su ih provalili i cekali u zasedi. Sve je to zmaj nod papira. Pa Kobre su pretukli slucajni prolaznici u Novon Sadu. One slike sa stolicama su svedocanstvo da je jedinica slabo obucena.
i jedva čekanje izbora
Sluzbe su razbile Jugoslaviju,izazvale ratove u kojima je stradalo 150000 ljudi,proterano vise miliona iz svojih domova,opljackali su sopstveni narod na najprostackije nacine I nadalje pljackaju..Prave se spiskovi I za njih,tako da ce na kraju najebati I oni I bice I’m oduzeta sva imovina tako da ce ih to najvise boleti..
Prirodno je da profesionalac u odredjenoj oblasti kriticki gleda na njemu poznatu oblast ali stabilna licnost tog profila u poznim godinama treba da bude olicenje organizovanog delovanja u politickoj opciji za koju se opredelio, a ne da bude kameleon na politickom ringispilu.
Potpisujem svaku reč. Ovaj tekst trebalo bi proslediti i studentima i opoziciji. Mi na jednu, SNS i SPS na drugu stranu. Pobeda je tu. Ako svako izađe za sebe sledi poraz. Mada, SNS će i ovako i onako da proglasi pobedu čak i da izgubi. To je jasno. A onda neće imati ko da ih u tome spreči, jer je sve državno u službi jednog čoveka.
Још горе је то, што овом важном службама у самом њиховом врху управљају друге инфилтриране и убачене антисрпске службе и корумпирани појединци вршећи на све могуће начине, а највише медијски свакодневно слуђивање народа гомилама апсурдних вести и сензација а све у циљу личне користи партијске мафије а на штету већине народа.
Изгледа да и бившег начелника ВБА сврби досадашњи рад. Ако сматра да је режим анти-србски у сваком смислу нек га онда он са својим сарадницима круни,а да остави студенте на миру,јер оно што су ова деца урадила за кратко времена то нико од њих па и генерал не би урадили за 100 година. Е тако се помаже овој младости Србије,свако у свом домену на издајнички режим. ДО СЛОБОДЕ.
UDBA je to pokušala i tokom studentskih protesta u Beogradu 1968. godine, ali bez uspeha.
Da li je i ovo dobronamerno ili spada u domen ruševnja studentskog pokreta?
Ne sumnjam da sluzbe to pokusavaju ali ne vidim čemu objavljivanje imena pre nego sto se raspisu izbori, jel jos neka stranka objavljuje imena ka nema izbora? Jel si ti prvo pozvao goste na svadbu pa pitao devojku jel hoće da se uda za tebe???
General Stojanović je izuzetan čovek i profesionalac, pre mnogo godina kad niko nije ni znao šta planira vehabijski pokret u Srbiji on je znao, te na kontu njegovih podataka je uspešno izvedena akcija hapšenja grupe, na planini Nikada na Pešterskoj visoravni.
Ovaj depresivni general previše mrači i mrči …naravno da će sw studenti izboriti jer imaju mladost i znanje ! I žive u eri novih digitalnih medija !
Gospodine Stojanoviću, uvažavajući vaše znanje i iskustvo u poznavanju i delovanju tajnih službi, mislim da je vaš strah i nepoverenje prema ovim mladim ljudima neopravdan. Oni su već godinu i više meseci pod stalnom pretnjom ili opasnošću…fizičkom i psihičkom. Tajne službe pokušavaju da u njihovim redovima unesu strah, nepovrenje i sumnju jednih u druge. Vreme koje je iza nas, kao i vreme koje dolazi, ovi mladi ljudi su pokazali da je njihova pamet i zrelost veća i iznad vremena u kojima smo mi živeli i delovali, kao i ovih službi koje žele da im nanesu zlo.
Ako studenti udju u dil sa opozicijom, pisi propalo, opozicija je deo vlasti, isti ljudi i tamo i ovamo preko trideset godina, jasno je ko im je poslodavac.
Ne slazem se. Angazovani su svu kapaciteti mafijaske bezbednosti.
Druže (Nkvd,kgb,ozna,udba,db, i ova danas kriminalna udba) koja, Srbija i 50.%Srba je „anestezirano ideologijom apstaktnih neprijatelja“ i ove bitange i lopovi danas na vlasti uživaju plodove nakaza od pre 85.g
Svoje si ,,ispricao,,dok si bio u aktivnoj sluzbi!Dosadila ti ,,ucmalost,,u peziji,pa hoces da se predstavis u nekom svetlu koje nije tama u kojoj si bitisao dok si bio u aktivnoj luzbi.Trosi penziju ne mozes ispraviti ono sto si ,,iskrivio,,.
Mislim da su studenti pametniji od bilo kakvih mutivoda.
Ko su svi ti ljudi u službana bezbednisti koji podržavaju diktatora i rade protiv Srbije, protiv građana, svoje dece? Koji su prihvatili da se klanjaju diktatoru? Čime ih diktator plaća za te sramne i poslove nedostojne – čoveka?