Urednici KoSSev-a uručen francuski orden viteza Nacionalnog reda za zasluge 1foto: Vojin Radovanović/KoSSev

Urednici portala KoSSev Tatjani Lazarević uručen je orden viteza Nacionalnog reda za zasluge u rezidenciji Francuske ambasade u Prištini, javlja ovaj portal.

Lazarević je za viteza Nacionalnog reda za zasluge proglašena dekretom francuskog predsednika koji je izdat 26. jula prošle godine, piše KoSSev.

„Ovo priznanje Francuske nagrađuje istaknute usluge koje ste pružili kroz svoju profesionalnu aktivnost i predstavlja podsticaj da nastavite svoju posvećnost opštem dobru“, navodi se u obrazloženju odluke o dodeli ordena.

Ovim povodom u rezidenciji francuskog ambasadora u Prištini održana ceremonija na kojoj je urednici KoSSev portala orden uručio ambasador Olivije Gero.

Ambasador je u svom govoru pohvalio rad Lazarević, kao i KoSSev portala.

„Ova nagrada je priznanje za profesionalni kvalitet vašeg rada. Želeo bih da istaknem našu zahvalnost za vaše iskustvo u sektoru medija… Vi ne širite samo informacije javnosti, ujedno se bavite prenosom znanja i kompetencija“, kazao je ambasador.

Nakon ambasadora Lazarević je zahvalila Francuskoj, navodeći da je počastvovana odlikovanjem.

„Osećajući dubinu značenja dve reči koje su lična karta Ordena vašeg velikog francuskog naroda – otadžbina i čast, i ni jednog trenutka ne pomislivši da ja imam ikakve lične zasluge u tome, ne daj Bože da se uporedim sa velikim imenima, prvo u mom srpskom narodu, a potom i drugom, koji su ovaj orden primili u prošlom veku, od vojnika, preko umetnika, čija imena nisam dostojna ni da spomenem na ovu priliku, jedini način da prihvatim Orden bio je da znam da su njegovi vlasnici moja profesija i moji sunarodnici“, navela je Lazarević.

Urednica KoSSev portala se dotakla položaja srpske zajednice na Kosovu, navodeći da ona traži način „kako da ostane na svojoj zemlji“.

„Jedan deo sateran u geta južno od moje reke Ibar, drugi, učauren na Severu, sa jedinim gradom u kojem smo se zadržali, iako je i grad iz kojeg dolazim, izgubio mnogo od svoje nekadašnje urbane lepote. Jedni oprezniji, tiši, i bojažljiviji, vi u Prištini kažete – ‘integrisaniji’, drugi bahatiji i slobodniji, kažu – ‘kriminalizovani’ – i jedni i drugi se osećamo obezglavljeno, zloupotrebljeno, ostavljeno, neželjeno i poniženo“, navela je.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari