Još jedno dečije igralište u Subotici bilo je ovih dana objekat iživljavanja vandala, a rezultat je zapaljen tobogan i ukradene ljuljaške.

Pažnju javnosti je privukao ne samo čin javnog ispoljavanja agresivnosti na društvenoj imovini, već i piromanske sklonosti pomenutih huligana kojima je toliko smetao tobogan da ga je trebalo zapaliti. Zanimljivo je takođe i koji su motivi krađe ljuljaški, i šta „dovitljivi“ lopovi nameravaju sa tim dečijim omiljenim spravama za zabavu.

Sve se dogodilo tokom noći u subotičkom Teslinom naselju, za koje građani kažu da je postalo noćno sastajalište mladih agresivnih (nezadovoljnih ili pak previše zadovoljnih) grupa, čije ponašanje karakteriše „urlanje“ – izraz jednog stanovnika ovog naselja – agresivnost u raznim vidovima, kao što je prevrtanje kanti za smeće, obijanja automobila, bacanje petardi, žvrljanje po zidovima…

Iz Direkcije za izgradnju grada stigla je poruka da će se izdati nalog da se igralište popravi, a iz policije nije stigla nikakva poruka.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari