Javno preduzeće Palić-Ludoš potpisalo je nov sporazum o saradnji sa Nacionalnim parkom Kiskunšag iz Mađarske, čime je u stvari ozvaničen nastavak dugogodišnjeg zajedničkog rada na zaštiti prirode u zaštićenim područjima sa obe strane granice.
Novi sporazum podrazumeva razmenu stručnjaka, rad na novim zajedničkim prekograničnim projektima i projektima Evropske unije kao i očuvanje zaštićenih vrsta, napominje direktor „Palić Ludoša“ Nešo Radulović.
Na nivou cele Vojvodine, inače, realizovano je čak 86 odsto prekograničnih projekata, a najveći broj je upravo sa Mađarskom. U dosadašnjoj saradnji JP Palić Ludoš i Nacionalnog parka Kiškunšag iz sredstava zajedničkog projekta 2006. godine izgrađen je i Vizitorski centar Ludoš, za koji je iz evropskog fonda za prekograničnu saradnju obezbeđeno 280.000 evra.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


