BBC News na srpskom • 24.06.2026. 08:30
Kakve veze imaju najjeftiniji hleb i struja sa najskupljim dizelom?
Punjenje budžeta previsokim akcizama
Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Dok je ovaca biće i šišača. Vučiću smo mi dali makaze u ruke a on se zaigrao.
Sve ima veze.
Drzava je za SNS krmaca koju tove i koja daje mnogo malih debelih svinja koje treba toviti…akcize pdv takse cene svega sto je monopol drzave a to je 65% monopola privrede su demaklov mac nad obicnim covekom kojeg unizuje pre svega ekonomski a posebno kroz prikrivenu torturu neistomisljenika..a krmaca se cesto prasi i prasci su sve alaviji i bogatiji…a drzava sve gladnija..valja otheanit taj nakot …
Zemlja u kojoj se nista ne proizvodi, vec se sve uvozi, pljacka nametima svoje siromasne gradjane. U stvari oni presipaju iz supljeg u prazno. Od plata na doprinose uzmu u startu polovinu, na pdv 20%, to je vec 70% prihoda. Sledi porez na nekretnine. Samo kod nas te globe za stan u kome zivis. Srbija prezivljava tako sto nam prvo nesto „da“, penzije naprimer, a onda to i uzme. Zato je muka sto su smanjili akcize.
nije sve u prihodu, ima nesto (trulo) i u rashodu
250dinara je litar dizela u Nemačkoj, danas, grad Štutgart(2,24€)
Kumulativni procenat popusta ako su dva popusta bila 20% i 40% nije 60%. Ne sabiraju se. Formula je malo komplikovanija a konacni rezultat procenta popusta je 52%.
Nemamo ni najjeftiniji hleb ni struju. Hleb nije ispod 400din/kg. Sava hleb prepun aditiva ni ne spada u kategorije hleba. Ni struja nije najjeftinija. On računa zelenu tarifu, koju za 5 dana svako domaćinstvo potroši pa prelazi na skuplje tarife. Ko i sa kojim pravom nam uvaljuje tv ptetplatu na račun za struju? Još malo pa će nam početi naplaćivati redovno televozijsko obraćanje predsednika preko računa za struju. A gorivo nam je ubedljivo najskuplje u regionu. Vetački se drži kurs da bi se lagalo kako imamo pribredu. Peivreda se svodi na građevinu za koju se enormno zadužujemo i uvoz. Domaću poljoprivdedu i obrazovanje uništavamo. Obrazac za kraj jednog naroda i jedne države.
Lepo , gospodo sns stručnjaci , uvedite tržišni obračun cene goriva a ne administrativan . Tada se neće dogadjati da se povećavaju cene goriva pod izgovorom rasta cene na svetskom tržištu , a onda kada cene padnu na svetskom tržištu kod nas se ne smanjuju cene goriva već ostaju iste , povećane .
Priča se o kausu u HR a oni imaju jeftiniji dizel od Srbije .
Bitno je da cena goriva nije 270 dinara. 23.03.platio gorivo u Hrvatskoj 1,55€
Vlast se deklarativno zalaze za narod a u sustini stiti tajkune od kojih je najveci broj njih pivezan sa SNS vlascu. Kljuc punjenja budzeta treba da bude u progresivnom oporezivanju. Srbija je jedna od retkih drzava u Evropi u kojoj se placa akciza na struju. Na tih 7,5% se placa i PDV tako da povecanje cene struje je prakticno 9%. I dokle hise ta fama sa cenom hleba. Neka bude skuplji i 15din/kg to jednoj porodici daje veci mesecni trosak samo za oko 600 dinara. Koliko bi cene stotine drugih proizvoda bile nize da je dizel jeftiniji za 10%. Tu bi porodice ostvarile znatno vecu ustedu od tih 600 dinara. Srpska vlast je pljackasa vlast i pljacka one kojih ima najvise a to je srednji i nizi gradjanski sloj drustva. Stari trik. Sirokoj populaciji zavuci saku u dzep jer ti je to lakse nego bogatima da zavuces ruku do lakta. I gde njima, pa oni su sa nama.
Невероватно како ником није пало на памет да код нас пољопривредници користе најступљи дизел у региону и шире, да произвели сировину за намирницу која је најјефтинија у Европи!!! И још се власт тиме хвали!
A niste se setili da smanjite svaku platu koja ide iz budžeta za 1000 din mesečno sto nije puno odnosno dinar je obezvredjen pa ne znači ništa…
Naravno da nema veze. Ali kod Vucica na tabli sve ima veze i sve je naravno bezveze.
Dva jaja a oni jedu o trosku naroda dajte da ga proglasimo za cara do smrti
Kriminalci na vlasti sami ste priznali da nas ubijate sa akcizama olosi lopovski
Vaš sagovornik pojašnjava i da visina akcize na goriva nije ni na koji način povezana sa visinama akcize za struju i prirodni gas, a da tek nikakve veze nema cena hleba sa akcizom za gorivo.
To bi bilo istinito samo ako bi se hleb i bilo koja namirnica mejlom slali u prodavnicu a obzirom da se dovozi kamionom ili kombijem koji troše dizel jasno je kao dan da sve mora biti skuplje čim poskupi gorivo ili je beskonačno dugo najskuplje na svetu. ista je priča i sa skupom strujom sa neobjašnjivom blok tarifom.
Budžet pune preduzeća sa velikim brojem radnika i velike plate a sve prethodne vlasti su organizovano i masovno gasile preduzeća i stvarali armije nezaposlenih pa je propast države bila neminovna
Sve se radi da bi se ostalo na vlasti i falje idalje pravi se zrtva kako je ondobar pa hoce da pimogne narodu a iza tog se krije samo opstanak na vlasti a makon ostanka sve ce abolirati kaznjene ikriminalce i partijske piskusnike npr.momirovic ,vesic itd……………………. prilikom glasanja samo zaobidji sns koaliciju i glasaj za slobodu i zakone i pravdu i slobodu govota medija itd i da se otkrije koje ubio curuviju i 16 lnudi itd………
…………….
Pa struja kako kome. U stanu nije bilo nikoga dva meseca (preminuo prijatelj), potrosena 2 kilovata, oko 1000 dirara racun. Po tome, struja kosta 500 dinara kilovat, sto je NASJKUPLJE na planeti.
Sve ce uvesti samo svoje tajkune i lopove nece oporezovati. Jeftinije je da oni potrose za sendvic.
Samo da prodju lokalni izbori, pa ce akcize otici i preko 60 % gore.
Dokle više,da li smo mi toliko glupi!!!!!!!!!?
Vucicu STANDARD PENZIONERA JE HOROR..
Pogledaj sta rade hrvati a sta radi nase rukovodsvo
U hrvatskoj-
1.-Uz uvećanu penziju za mart, koja se isplaćuje u aprilu, penzionerima će na račune leći i razlika za prva dva meseca ove godine..
2.-Dodatno olakšanje osetiće i penzioneri koji su ranije otišli u prevremenu penziju, a sada imaju više od 70 godina. Za njih je krajem marta istekao rok u kojem je HZMO po službenoj dužnosti morao uskladiti rešenja kojima se ukida penalizacija, odnosno umanjenje penzije zbog ranijeg penzionisanja.
A TI pricas price za mali decu …