Društvo • 11.04.2026. 21:11
Država za nestanak struje optužila građane, ali izveštaj EDS-a govori drugačije
Za koju vrstu štete je EDS najviše platio građanima?
Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Koje su to ljudi sa dna kacena vlasti!
Ali još malo….
Preživeli smo Miloševića pa ćemo i Vučića i ovu njegov ološ!
Studenti su zakon!
EDS nije mogao ljetos da iseče drveće pored dalekovoda bilo im je vruće .a nije im bila vruća plata od preko 100000 da prime za nerad.
U SFRJ jedna od vesti bi bila seča šuma ali ne i biljaka pa su dalekovodi išli preko njiva gde nema šta da pada,njihivi monteri su specijalnim dizalicama se peli na dalekovode i pregledali kablove,uklanjali ptičija gnezda.Ovi fašisti ne znaju za reč „održavanje“ isto kao železnica,elektrane,toplane,vodovodi.Sve po principu dok se ne sruši.
Sto odsto kvarova na dalekovodima izazvano je padom stabala, izuzev Beograda, gde je došlo do požara na trafostanici.
Ne razumem se puno u matematiku, ali računam da onda nije 100% zbog pada stabala, jer imamo jedan požar u trafostanici…
Svi znamo da je ova vlast upropastila i opljačkala EPS, postavljajući svoje polupismene botove na rukovodeća mesta, o onom što drži pečenjaru da i ne govorim.Taj je trebao davno da bude sudski procesuiran i da leži u zatvoru! Postoji na hiljade dokumenata i optužnica koje se drže u fiokama a upravo protiv njega!
Naucili samo oni da drpaju pa kad im neko nesto naplati onda su u problemu – a kad su oni nesto nekom oprostili?
U normalna vremena,svakih par godina drveće je okresivano i skraćivano duž trase el.mreže i sve je funkcionisalo bez problema. Niko se nije bunio niti tužio EPS.
Nista ovde nema od proste logike.Pod jedan, ako su tuzbe osnovane, moraju da se naplate.Pod dva,kakve veze imaju tuzbe sa odrzavanjem dalekovoda.Na distribuciji je da ide na teren i da sece stabla na vreme.Ko kome treba da plati to nek raspravljaju sudovi,ali fizicko odrzavanje trase u optimalnom stanju mora da postoji.
Дефинитивно,сви сарадници А.Вучића се утркују,ко ће већу лаж да изговори,и тако освоји симпатије највећег међу лажовима,великог и непревазиђеног Аце Минхаузена.
Ocigledno da neko laze a znamo i ko
Kako niko da ispita po kom osnovu radnici u EPSu idu na odmor u Grcku a ovamo stalno u minusu
Ministarka bi malo trebala da se upozna sa zakonima i ugovornim obavezama, a ne da drami kao politički komesar 1945.
Bitno je da je više puta pomenula i izrazila zahvalnost vodji. To ju je i preporučio za mesto koje popunjava,jer drugih kvaliteta a i znanja nema bukvalno.
Narod jeste kriv za nestasicu elektricne energije jer je glasao za stranku koja je postavila pocev od ministarke za energetiku osobe koje ni po kakvom osnovu ne zasluzuju funkcije.Ne cudi sto je drzava Srbija “ ekonomski tigar“ medju tri najsiromasnije drzave u Evropi i na dnu skoro u svemu.Buducnost drzave je na mladima koji ce je uciniti uredjenom pravnom u kojoj se jedan covek nece pitati i odlucivati o svemu nego ce na celu biti zreo,obrazovan i sposoban koji ce drzavu Srbiju odvesti u srecniju buducnost.
problem u eps jer nemaju dovoljno radnika u administraciji ali rešiće to posle izbora kad naprimaju čacije
Profesionalni političari su, ustvari, profesionalni lažovi. Pa, naravno, da im ne treba nikada i ništa verovati.
Veliki privredni sistemi kojima upravlja država (EDS, EPS, Telekom Srbija itd) prosto ne mogu uspešno da funkcionišu zato što je unutrašnja organizacija naopaka. Na rukovodeće pozicije se postavljaju nestručni, nesposobni, korumpirani partijski kadrovi i eto recepta za neuspeh. Sutra (Dan posle) ta stranački organizovana preduzeća moraju biti prva u redu za lustraciju.
Večito ista priča, nesposobni i lopovi profitiraju, narod i obrazovani ispaštaju. Logicno, neobrazovani i primitivni su nasilni, uporni a obrazovani mirni i objektivni ali ne prodorniji. Kod nas se cene sivonje jer su takvi i na vlasti vekovima, a sa njima moze i da se maže i krade. Izmuzoše ovaj naš jadni narod i Kurta i Murta a ovi poslednji ce ga i dokrajciti, ne da su zreli za govnjivu motku, i to ne samo oni vec svi politicari poslednjih 30 godina.
Ova laže čim zine. Mreža nije održavana ,to je jasno ko dan!
Kada sam se zaposlio kao elektromonter davne 1986 godine,svake godine se zapošljavalo po 5-10 mladih majstora od 20-24 godine,koji su zamenjivali one koji su odlazili u penziju.U distribuciji od 400 zaposlenih bilo je 10-tak inženjera ostali su bili SSS.Sami smo radili rekonstrukcije mreža,izradu novih trafostanica kao i nove dalekovode i NN mreže.
90-tih godina dolaskom višestranačkog sistema počelo je sa urušavanjem EPS-a.Koristili su se resursi za potrebe stranaka na vlasti i zapošljavali su se ljudi uz partijsku saglasnost koji nisu bili sposobni za ovaj specifičan i odgovoran posao(bar 80% njih).
Tako da vremenom od firme gde je bilo dovoljno ljudstva da obave sve vrste poslova oko održavanja i izgradnje,došli smo do toga da sada imamo gomilu inženjera i tehničara,koji rade mahom administrativne poslove,a to malo montera što je ostalo otići će u penziju,i za nekoliko godina pitanje je ko će obavljati poslove koje oni sada rade.Do pre 10-tak godina sve distribucije su imale dovoljno radnika za intervencije uz pomoć eventualno susedne distribucije iz najbližeg grada,a sad na malo veći problem sakupljaju montere iz cele Srbije.Ovakvim razmišljanjem i organizacijom rukovodstva EPS-a EDS-a svejedno,uskoro će biti daleko većih problema.Ovo kažem iz iskustva posle 40 godina provedenih na skoro svim poslovima održavanja i izgradnje u EPS-u tj.sada EDS-u,kao ekektromonter,konačno u penziji.Pozdrav svima i pre nego počnu da kritikuju i pljuju napaćene majstore,neka bar malo razmisle ko je najveći krivac za ovakvo stanje elekroenergetskih objekata u našoj zemlji.
Ovo je za tužioca za organizovani kriminal. Svakako će svi SNS morati da objasne svaki dinar koji je proneveren ili potrošen nenamenski. Pokoljenja moraju da im pamte da se više nikada ne ponovi za vek i vekova.
Još jednom, država nije živo biće da nekoga voli, mrzi ili optuži.
Aktuelna vučićeva vlast optužuje građane za nestanak struje! Kad ovako napišete, shvatate li koliko je to besmisleno?
Pare su negde otisle …
Građani su krivi što glasaju ove na vlasti.
Ko je pobedio na izborima u tim mestima gde nema struje? Onaj ko zbog 2 hiljade dinara glasa za ove Šešeljeve ispljuvke, a posle mu propadne hrane za 100 hiljada??? Je slučaj za hospitalizaciju.
Odkako Sns privatnici preuzeli održavanje, naplaćuju debelo, a ne rade odgovorno. Meni u mom imanju posekli trešnju na, trupčiće da sede dok doručkuju. A daleko od dalekovod a granje ispod ispod dalekovod bacili na put i tu ostavili, divljaci. Kad pitam za koga vi radite oni kažu Beogradska firma, šta ćete vi bre u moju Jagodinu, mi imamo nezaposlenih gomilu a vi bijete put iz pizde materine, ko bre to plaća. Javašluk. Opustili fizičke radnike iz Epsa uz odpremnine dobru i dali privatnicima da vrši diverziiju države. Veleizdaja.
Ponavljam, ne krivite Eps radnike. Oni su mučenici. DRŽAVA JE OSTAVILA EPS BEZ RADNIKA I DALA PRIVATNICIMA DA ODRŽAVAJU MREŽU, A OVI TO NE RADE SAVESNO., ADMINISTRACIJA PRE GLOMAZNA A RADNIKA I, MAJSTORA, VOZAČA I MONTERA ZA LEK. OD NAJAČE FIRME NA BALKANU ZA PRIMER NAPRAVILI SPRDNJU, ZA KONAČNU PRODAJU I PROVIZIJU, VEĆ VIĐENO.
Koliko znam postoji Zakon o obaveznoj seci drveca u okolini dalekovoda i elektro stubova bilo na privatnom posedu ili drzavnom. Za propuste u tom radu propisane su novcane kazne. Tu kontolu trebalo bi da obavlja sluzba EPSA pri svakoj opstini. Time bi se u mnogome umanjila steta i tuzakanje, ko je kriv u ovim izvanrednim sneznim okolnostima.