Ekonomija • 03.04.2026. 08:38
Naslovna strana za 24. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Ja moram da pitam i, odmah da kažem, nisam ni za kakvo odvajanje Vojvodine od ostatka Srbije, samo za odgovarajući zakonski i zaslužni status! Pitanje je zašto se po Vojvodini grade brze saobraćajnice, a u drugim delovima države puni autoputevi. Svi sad znamo za neke Preljine, Pojate… To nije postojalo kada je Sombor bio slobodan grad! A Bačka Palanka ostala slepo crevo. Na neki način i Vršac. Vojvodina bi bila raj na zemlji samo da u državi Srbiji nije od Slobodana Miloševića bila beogradizacija na delu! Nekada se kao region borila sa Hrvatskom za drugo mesto, posle Slovenije, po razvijenosti, a danas tavori i dobija kao milostinju brze saobraćajnice umesto autoputeva. A o ozbiljnom premrežavanju sa železničkim prugama da ne pričamo!. Vojvodina je to imala dok devedesetih sve nije odneseno i nestalo.
„Da li su i zašto Kinezi zamenjeni“
– Zaboravili ste nadstrešnicu, železničke stanice i pruge po Vojvodini !? Možda zato (su Kinezi zamenjeni) ! Oni zas… pa odu a oni koji su ih angažovali ostaju ovde…
Zašto naša deca idu u škole kad nam ovi grade državu?Sramota,moramo da pumpamo.
Baš su bezobrazni,ni su Vas pitali a Vi kad ste rušili nastrešicu sve ste pitali,gnjide
PA GDE SU NAŠI GRADITELJI?????!!!!!! DOKLE VIŠE?
Ovo što vi pišete nije istina. Dobro se sećam da JE MILENKO JOVANOV u skupštini rekao da će ovaj put koštati 730 miliona E komplet i da će se graditi od Kikinde, a ne odande pa nikad do Kikinde. Otkud sad 2 milijarde e. Milenko je rekao da će do 2025 to biti gotovo. Danas na Informeru priča o preskupim mostovima. Znate li vi da ga tako optužujete da je lažovčina ili je neko veliki lopov?
To ce biti tuga Vojvodine, a ne osmeh. Vec sad za plakanje kad se ode na gradiliste gospodo. Jos malo pa ce biti cetiri godine kad su gospoda sa gradonacelnikom Sombora toboze otvarali pocetak gradnje osmeh Vojvodine, a ono jos uvek tako stoji.
Verovatno su kradikali sa Azvertom sklopili povoljniji koruptivni ugovor?. Diktatora ništa drugo ne interesuje.
Kompletna deonica u IDEALNIM uslovima će biti gotova za 20 godina
Kinezka firma neće učestvovati u Vojvodini ,niti finasirati ni milimetar ,
Aleksandar Vučić neka finansira iz svog čepa zaradio je u Vojvodini podunavlje vinarijom.