Stopa nezaposlenosti u razvijenim državama EU znatno niža nego u Srbiji

Ostavite komentar


  1. Nedostaje informacija u kojoj jos zemlji ima da „zaposleni“ ne primaju plate bez obzira da li mlate praznu slamu a statistika ih vodi kao zaposlene?

  2. Nije ni cudo sto eu nece da se prosiruje. Sta ce im gomila siromasnih drzavica koje su pune neradnika.

  3. A niko od analitiĉara da prokomentariše da je po ovoj mapi najbolja privredna situacija u – Belorusiji :)

  4. Ni jedne reci o Belorusiji! Zasto? Zemlja koja ima jednu od najjacih izvoznih privreda u Evropi, prosecne plate 2 puta vece i nezaposlenost 30 puta manju nego Srbija?

  5. U 2024 godini, stopa nezaposlenosti u Srbiji je daleko veća od netacno prikszsne javnosti od strane NSZ, kojs nikome ne odgovara i gde tamo zaposleni rade samo za licne interese! U Srbiji a posebno u Beogradu, nezaposleni nemaju ni gde ni kome da se obrate za pomoć i decentno organizovano i sigurno zaposljavanje, jer NSZ i ministsrstvo za rad i zaposljavanje, socijalna pitanja uopste ne rade svoj posao niti znaju da ga rade, a primaju savrsene plate za nerad!!! U Srbiji ne postoji socijalna drzava, i nezaposleni koji usled prisilne privatizacije u drzavi nekontrolisanom rasprodajom ostsju i u 2024 godini masovno bez posla i zarada, nemaju drzsvnu socijalnu zaštitu i mesecna primanja, pa niti imaju gde da se zaposle niti imaju prihode za zivot! Time su ugrozena osnovna ljudska prava svih tih ljudi, posebno u Beogradu, jer niko i nigde ne moze ziveti bez prihoda i novca. Nepostojanje socijalne drzave i nepostojanje proizvodnje radnih mesta, realna je slika unistenja zivota i opstanka ljudi posebno u Beogradu. Drzavs i vladajuci rezim su odgovorni za tsko lose stanje, a vlada Srbije mora da se ozniljno bavi ovim pitanjem i da ljudima pruza finansijsku pomoc kso i obezbedi resenje problema nezaposkenosti decentnim zaposljavanjem. Zalosno je da ih komentarima moraju gradjani buditi i podsecati da rade, jer primaju i plate i beneficije za nerad i nevrigu za ljude i gradjane.

  6. U Srbiji ne postoji, za razliku od normalnih država, socijslna država, nezaposlenim ljudima kojima su nasilnom privatizacijom oteta radna mesta i prihodi ne vrsi se mesecna isplata zagarantovanog prihoda za prezivljsvsnje, opstanak i placanje osnovnih zivotnih potreba (hrana, komunalne usluge, grejanje, voda, smestaj za beskucnike i socijalni stanovi), jer vlast u Srbiji ne zna ssvesno i posteno da radi svoj posao za koji primaju plate, niti hoce savesno i posteno da radi. U Srviji, a posebno u Beogradu, NSZ ne radi i ne zaposljava na decentnoj osnovi, pa ljudi nemaju gde ni sta da rade, a vlast i nazovi s nepostojeca opozicija, ne rade na zasriti stanovnistva i gradjana niti na produkciji novih kvalitetnih radnih mesta i organizovanog drzavnog zaposljavanja! Otuda je ugrozenost opstanka, zivota, drzavljana i gradjana Srbije centralno pitanje, koje mora da se rešava na drzavnom nivou, a ne da se, kako se do sada ne radi, samo slikaju pred kamerama i govore obmanjujuce i netacne reci o navodnom boljitku koji ni u magli ne postoji. U takvim rezimima unistenja sopstvenih drzavljana, nema ni demokratije, ni ljudskih prava, ni socijalne pravednosti, ni ekonomije, ni socijalnog mira.

Ostavite komentar


Ekonomija

Naslovna strana

Naslovna strana za 27. i 28. jun 2026
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.