Ekonomija • danas 07:03
Naslovna strana za 22. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Cena nafte je u padu mesecima, a kod nas cene su najvise u regionu jer drzava samo ume da otima. Privredu su nam unistili. Znaci samo punjenje budzeta od akciza i pdv-a.
Odlicno , gorivo je u okruzenju jeftinije nego u Srbiji znaci ili niste smanjivali akcize ili popunjavate prazan budjelar … kako god ako povisite 20 posto istog momenta imate hiper inflaciju a strani prevoznici ima da nas obidju u sirokom luku …. usput barel je pojeftinio !
Lazljivi smradovi akcize nisu smanjivane
U R.Srpskoj nafta 2.92 km (178din.), o cemu mi pricamo i ko nas vise laze. Kao da dobijamo sirovinu sa Marsa.
Ja zivim u Svajcarskoj o tamo je cena benzina Israel kao i Srbiji samo sto je tamo plata od 3 do 6 hiljada franaka..po meni nije normalno da je benzin ovoliko skup u Srbiji
Prica za maloumne. U Makedoniji nafta 165 dinara. Kako?